Na kilka dni przed Wielkanocą w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym w Woli Zbrożkowej przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Inicjatyw zorganizowano tradycyjne spotkanie dla uczestników, kadry i gości.

Najpierw podopieczni domu wystawili dla wszystkich program artystyczny, który spiął okres Wielkiego Postu z Wielkanocą. W nawiązaniu do staropolskich misteriów, ale przy wykorzystaniu współczesnych środków (prezentacji multimedialnej) przekonująco odegrano scenę kuszenia Chrystusa przez diabła. Przypomniano także tradycyjne elementy obchodzenia świąt oraz wyjaśniono symbolikę potraw i produktów umieszczanych w koszykach ze święconką, a także dekoracji stołu.

Na widowni zasiedli goście w osobach; członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciecha Brzeskiego, wójta gminy Domaniewice Pawła Kwiatkowskiego z kierowniczką GOPS Anną Michalak, sekretarz gminy Głowno Jolanty Szkup i skarbnik Cezary Stokowskiej oraz proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie ks. Stanisława Banacha.

Po programie artystycznym, gratulacjach i wielkanocnych życzeniach od gości, wszyscy opuścili budynek ŚDS, by na podwórku wziąć udział w obrzędzie poświęcenia busa – Forda Transita -zakupionego na potrzeby domu dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Po powrocie do budynku wszystkich zaproszono do suto zastawionych stołów. Ksiądz poświęcił potrawy, złożono sobie życzenia i rozpoczęto biesiadowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego spotkania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.