Mieszkańcy gminy Żychlin i okolicznych gmin Bedlno, Oporów i Pacyna ruszyli na zakupy do żychlińskich marketów. Pojawiła się też plotka, powielana również w innych miejscowościach, że Biedronki już we wtorek będą zamknięte. Plotkę dementuje biuro prasowe Biedronki.

W niektórych sklepach może być chwilowy brak towaru, ale to wynika z ogromnego popytu. fot. Dorota Grąbczewska

– Zdecydowanie zaprzeczam takim plotkom – usłyszeliśmy w biurze prasowym Biedronki. – Wszystkie sklepy na terenie całej Polski będą pracować normalnie. W niektórych sklepach rzeczywiście może być chwilowy brak towaru, ale to wynika z ogromnego popytu jaki powstał. Dostawy są cyklicznie realizowane po 4-5 dostaw dziennie. Pracownicy nie nadążają z wystawianiem towarów na półki.

Żychlinianie ruszyli do marketów już w środę po południu, gdy rząd ogłosił bardziej restrykcyjne działania, zamknięcie szkół, przedszkoli, domów kultury itp. Wczoraj od rana znów tłum ludzi ruszył do marketów. Najgorsza sytuacja była w Biedronce.

Już ok. godz. 11.00 w Biedronce w Żychlinie brakowało wędlin, wszystkie mięsa były wykupione, brakowało nabiałów, margaryn, mleka i serków.

We wszystkich marketach brakowało mąki, kasz, makaronów i ryżu.

Ludzie wpadli w panikę. Towar wykupują całymi wózkami. Do kas ustawiły się olbrzymie kolejki. Kolejki i puste półki wielu osobom przypominają czasy PRL. Ciekawe tylko jak długo potrwa ten szał zakupów.

– Zaraz zalęgną się robaki w mąkach, kaszach i wszystko będzie lądować w koszu – mówi pani Halina z Żychlina. – Sklepy wyprzedadzą cały towar z krótkim okresem do spożycia, a nawet towar przeterminowany. Opamiętania. To nie wirus nam zaszkodzi, a ludzka panika.

W niektórych sklepach może być chwilowy brak towaru, ale to wynika z ogromnego popytu. fot. Dorota Grąbczewska

2 komentarze

  1. a te Panie to są prawdziwe bohaterki ..jak bym ja tam na kasie siedziała to bym nie spała w jednym mieszkaniu z moimi dziećmi

  2. Panie z biedronek dostaną sowite premie….jak przeżyją coronawirusa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.