Kilkunastu skazanych z Zakładu Karnego w Łowiczu miało możliwość uczestniczyć w wycieczce do Parku w Arkadii nieopodal Łowicza.

Fot. ZK Łowicz

Park romantyczny w stylu angielskim tworzony był w latach 1778-1821 przez Helenę Radziwiłłową. Na jego terenie wzniesiono sztuczne ruiny oraz staw z wyspami, które tworzą urokliwy klimat. Więźniowie oglądali m.in. Świątynię Diany, Akwedukt Rzymski, Dom Murgrabiego, Przybytek Arcykapłana, Dom Gotycki z Grotą Sybilli, Łuk Kamienny raz Mur z Hermami.

– Wycieczka oprócz walorów turystycznych, historycznych i krajoznawczych – miała wymiar resocjalizacyjny. Była okazją do refleksji dla jej uczestników – przekonuje por. Robert Stępniewski, rzecznik prasowy ZK w Łowiczu. – Ponadto takie wyjścia poza obręb zakładu karnego umożliwiają kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, przygotowują skazanych do powrotu do społeczeństwa i zmniejszają negatywne konsekwencje pobytu w izolacji więziennej.

fot. ZK Łowicz

1 komentarz

  1. Myślę , że po czasie “nicnierobienia” na wypoczynku za pieniądze podatników, bardziej resocjalizacyjny efekt przyniosłoby wręczenie im grabi i nakazanie, by przy okazji zwiedzania sprzątnęli teren z liści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.