Kilkudziesięciu seniorów, mieszkańców wsi położonych na terenie parafii Koźle, uczestniczyło dziś, 16 stycznia, w dorocznym spotkaniu wigilijnym zorganizowanym tym razem w Ossem.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Przy wspólnym stole spotkały się małżeństwa z długoletnim stażem, samotni mężczyźni i samotne kobiety, niektórzy z racji na wiek wymagający już opieki młodszego członka rodziny. Mówili, że samemu ciężko jest się zmotywować do wyjścia z domu, więc zaproszenie na spotkanie przyjęli z ogromną ochotą.

W organizację tegorocznego spotkania zaangażowało się sołectwo Osse, miejscowe oraz okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoła Podstawowa w Koźlu, parafia pw. św. Szczepana w Koźlu oraz gmina Stryków.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

– Cieszymy się, że znów możemy gościć naszych seniorów, a przy okazji pokazać, jak się u nas zmieniło. Wiemy, że starsze osoby na to czekają, bo jest to integracja, oderwanie od codzienności, możliwość spotkania koleżanek, kolegów, znajomych, po prostu miłe chwile – powiedziała nam Henryka Gawrysiak, sołtys wsi Osse.

W spotkaniu uczestniczyli również: burmistrz Strykowa Witold Kosmowski, wiceburmistrz Tamara Barańska-Kiemaczyńska, radni  Rady Miejskiej Wincenty Majchrzak i Marek Gierat, proboszcz parafii pw. św. Szczepana w Koźlu ks. Dariusz Witerski, oraz dyrektor SP Koźle Jerzy Makowski, którzy witając seniorów złożyli im noworoczne życzenia. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.