Dąbrowski Jan

Z Nowy Łowiczanin

Jan Dąbrowski

Jan Dąbrowski - łowicki przedsiębiorca, wieloletni prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, Łowiczanin Roku 2003

Spis treści

Wykształcenie

Praca zawodowa

Po ukończeniu studiów przez dwa miesiące pracował w Ośrodku badawczo-rozwojowym Przemysłu Kablowego w Ożarowie Mazowieckim. Od stycznia 1982 do stycznia 1983 odbywał służbę wojskową. Po jej ukończeniu, w styczniu 1983 roku rozpoczął pracę w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. Pełnił funkcje kierownika warsztatu mechanicznego, specjalisty od spraw energetycznych, głównego mechanika. W listopadzie 1990 roku wybrany został prezesem OSM w Łowiczu.

Prezesura w OSM

Od 1990 roku jako prezes łowickiej OSM przeprowadził wiele znaczących inwestycji: wprowadził pierwszą w zakładzie linię do produkcji wyrobów UHT, w 1998 roku otworzył zakładową oczyszczalnię ścieków, doprowadził do przebudowania zakładu, dobudowania nowych hal produkcyjnych, wybudowania dróg dojazdowych i zbiorników technologicznych. Dąbrowski wprowadził na rynek Unii Europejskiej spółdzielnię spełniającą wszystkie wymogi unijne, posiadającą certyfikaty IFS, BRC i ISO 9001, wyposażoną w najnowocześniejszą aparaturę. Za jego prezesury łowicka OSM rokrocznie mieści się w pierwszej piątce największych spółdzielni mleczarskich w kraju pod względem przychodów, zysku i ilości przerabianego mleka.

Łowiczanin Roku

Jan Dąbrowski otrzymał tytuł Łowiczanina Roku 2003 za utrzymanie pozycji na rynku oraz bezproblemowe wprowadzenie na unijny rynek największego łowickiego pracodawcy, jakim jest OSM w Łowiczu.

Życie prywatne

Żonaty, ma dwie córki: Karolinę i Rozalię. Żona Tamara jest nauczycielką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu.

Źródła

Linki zewnętrzne

Osobiste