Dziedziela Marek

Z Nowy Łowiczanin

Marek Dziedziela

Marek Dziedziela - (ur. 03 czerwca 1964) wieloletni dyrektor MOPSU w Łowiczu.

Spis treści

Życiorys

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu. Później studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Przez 5 lat pracował w Urzędzie Miasta w Łowiczu w wydziale gospodarki gruntami. Zajmował się zakładaniem i urządzaniem ksiąg wieczystych dla nieruchomości miasta Łowicza. Następnie został dyrektorem MOPS w Łowiczu i pełni tę funkcję od 1994 roku.

Życie prywatne

Ojciec czwórki dzieci. Interesuje się astronomią i fizyką, lubi oglądać gwiazdy i czytać książki związane z tą dziedziną. Czyta również książki historyczne. Lubi przyrodę, szczególne miejsce na jego wyprawy to pradolina Bzury.

Działalność MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łowiczu ma szeroki zakres działalności. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako gminna jednostka organizacyjna pomocy społecznej stanowi instytucję lokalnej polityki społecznej. Jej funkcjonowanie ma na celu urzeczywistnienie zasady sprawiedliwości społecznej poprzez stworzenie równych szans i przywrócenie samodzielności, a jeśli nie jest to możliwe, celem staje się zabezpieczenie opieki i godnej egzystencji mieszkańców miasta, zagrożonych ryzykiem wystąpienia trudnych sytuacji życiowych, wywołanych niekorzystnymi procesami. MOPS zajmuje się świadczeniami rodzinnymi, zaliczkami i funduszami alimentacyjnymi, środowiskowym domem samopomocy, usługami opiekuńczymi i ogólnie pojęta pomocą społeczną.

Źródła

  • Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu za rok 2008

Linki zewnętrzne

Osobiste