Górski Krzysztof

Z Nowy Łowiczanin

Krzysztof Górski

Krzysztof Górski (ur. 1 września 1949 r. w Łowiczu) - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu w latach 2005 - 2011..

Spis treści

Wykształcenie

Skończył studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Kariera zawodowa

Początkowo praca w Fabryce Kabli w Ożarowie, następnie w Łowiczu w Państwowym Ośrodku Maszynowym jako szef produkcji. W latach 1978-83 - zastępca a potem dyrektor Rejonu Dróg Publicznych w Łowiczu. Przez następne dwa lata jako inżynier budowy. W roku 1986 Zastępca Naczelnika Miasta ds. inwestycji. Od roku następnego do czerwca 1990 - Naczelnik Miasta, pełniący obowiązki burmistrza. W 1990 K. Górski został dyrektorem łowickiego zakładu Energopol. Następnie Dyrektorem Łowickiego Oddziału Banku PKO SA. W roku 2000 r. Dyrektorem Oddziału Kredyt Banku w Skierniewicach. W roku 2006 K. Górski został członkiem Związku Gmin Mazowsza Zachodniego. Od stycznia 2008 r. jest kierownikiem działu transportu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Działalność społeczna

Początki działań społecznych Krzysztofa Górskiego to okres studiów w Warszawie. Będąc na czwartym roku został szefem Komisji Sportu i Rekreacji na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, a także w Studenckim Akademiku. K. Górski od najmłodszych lat był zainteresowany sportem, uprawiał go aktywnie także w czasie studiów. W trakcie pracy w Ratuszu w roku 1986, był zaangażowany w Kole Wychowanków swojej macierzystej szkoły średniej. Został prezesem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Fińskiej, a pod koniec lat 80 prezesem Towarzystwa Przyjaciół Szpitala Miejskiego w Łowiczu. W roku 1983 (za kadencji burmistrza Jabłońskiego) K. Górski pełnił obowiązki Przewodniczącego Komisji Rozwoju w Radzie Miasta. Od roku 1988 był radnym i Przewodniczącym Rady Miasta. W latach 2002-2006 radny Rady Miasta. W 2000 roku zaangażowany w pracę w Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. Z Ochotniczą Strażą Pożarną związany od 1990 roku. Sprawował funkcję prezesa OSP w Łowiczu w latach 2005 - 2011.


Nagrody i odznaczenia

  • Liczne odznaczenia strażackie, odznaczenia z działań społecznych;
  • Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi;
  • Medal Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie.

Życie prywatne

Prywatnie Krzysztof Górski jest od 37 lat szczęśliwym mężem, ojcem dwojga dorosłych dzieci (córka - lekarz stomatolog; syn - magister-inżynier) oraz dziadkiem dla trojga wnucząt.

Zainteresowania

Sport (lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, pływanie), teatr i film.

Linki zewnętrzne

Osobiste