Janocha Grzegorz

Z Nowy Łowiczanin

Grzegorz Janocha

Grzegorz Janocha (ur. 5 września 1964 r.) - wieloletni nauczyciel matematyki oraz prezes Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy “Wektor”.

Spis treści

Życiorys

Profesor Janocha ukończył Matematykę na Uniwersytecie Łódzkim na wydziale matematyczno-fizyczno-przyrodniczym. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą oraz nowoczesnego nauczania matematyki. Założył Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy Wektor i jest jego prezesem od 2003 roku. W Wektorze odpowiada za działania naukowe. Pracował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łowiczu im. 10 Pułku Piechoty, w WODN w Skierniewicach. Obecnie pracuje jako nauczyciel matematyki w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Prowadzi również matematyczną Yamę, czyli spotkania uczniów uwielbiających matematykę.

Życie prywatne

Jest żonaty (żona również jest matematykiem), ma dwójkę dzieci. Interesuje się oczywiście matematyką, a szczególności probabilistyką. Jego drugą pasją jest muzyka, w przeszłości grał w zespole muzycznym “Luźna Guma”, który zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w 1988 roku. Bardzo lubi gotować.

Działalność Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy Wektor

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy Wektor rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku. Celem Towarzystwa jest: upowszechnianie osiągnięć naukowych w zakresie dydaktyki i przedmiotów ogólnokształcących, wspieranie twórców i propagatorów wiedzy i nauki, dbałość o wszechstronny rozwój intelektualny dzieci i młodzieży w tym również dzieci z rodzin ubogich, podwyższanie poziomu wykształcenia młodzieży. Wektor jest również okręgowym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” oraz Konkursu Języka Angielskiego „Fox”.

Linki Zewnętrzne

Osobiste