Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha"

Z Nowy Łowiczanin

Plakat zapowiadający Rajd Rodzinny.
Święto Roweru na Szlaku Książęcym

Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha" - powstał przy oddziale PTTK w Łowiczu w 1987 roku. Pomysłodawcą nazwy był jeden z członków grupy i przewodnik - Eligiusz Pietrucha.

Spis treści

Cel

Celem grupy jest propagowanie turystyki rowerowej poprzez poznawanie bogactw przyrodniczo -historycznych Ziemi Łowickiej.

Działalność

Działalność Koła jest realizowana poprzez rajdy rowerowe, spotkania, wspólne święta. Prowadzone są Rajd szlakiem zabytków, Rajd szlakiem folkloru łowickiego, Rajd szlakiem powstania styczniowego - Mogiły, Święto Roweru w Łowiczu, Rajd na powitanie wiosny z uroczystym topieniem Marzanny.

Członkowie grupy zwiedzili już na rowerach całe polskie wybrzeże i inne regiony Polski, brzegi rzek Rawki, Bzury, Mrogi, Wisły, Bugu; Skandynawię, Bornholm, Litwę i Ukrainę. Dodatkowo w każdą niedzielę o godz. 11.00 spod gmachu Muzeum w Łowiczu wyrusza wycieczka po okolicy.

Siedziba

Siedziba Koła znajduje się w oddziale PTTK Łowicz przy Starym Rynku. Spotkania zarządu odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00.

Prezes

Prezesem Klubu jest Adam Szymański - przewodnik, turysta, przewodnik turystyki kolarskiej, znakarz szlaków, współzałożyciel KTK "Szprycha".

Linki zewnętrzne

Osobiste