Michalski Jarosław

Z Nowy Łowiczanin

Jarosław Michalski - Młody Łowiczanin 2006 (fot. ze zbiorów NŁ)

Jarosław Michalski (ur. 1 stycznia 1982 r.) - członek Stowarzyszenia Pracowni Sztuki Żywej, działacz kulturowy i muzyk.

Spis treści

Życiorys

Ukończył Technikum Mechaniczne w szkole przy Podrzecznej, a także Uniwersytet Warszawski na kierunku: Socjologia, specjalizacja: Antropologia Współczesności - Animacja Lokalna. Obecnie studiuje na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi na kierunku grafika. W latach 2003-2007 uczęszczał również do Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łowiczu do klasy kontrabasu. W latach 2007-2009 był Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Pracownia Sztuki Żywej. Prócz działania w PSŻ pracował również w Łowickim Ośrodku Kultury i grał w zespołach Bibi Ribozo & The Banditos i folklorystycznym Koderki na kontrabasie. W 2006 roku został uhonorowany tytułem Młodego Łowiczanina Roku.

Życie prywatne

Ma kochającą żonę, lubi grafikę komputerową, czytać książki i grać na kontrabasie. Teraz zajmuje się rodziną, chce dalej rozwijać swoje zainteresowania i w przyszłości podróżować.

Działalność kulturowa

Do Łowickiego Ośrodka Kultury trafił najpierw jako wolontariusz pomagający przy organizacji koncertów. Później został zatrudniony w ramach Powiatowego Urzędu Pracy na stażu dla absolwentów, a po roku dostał stałe zatrudnienie jako instruktor merytoryczny. Jako prezes PSŻ organizował i uczestniczył w projektach Bliżej Miasta, Festiwal Sztuki Żywej, koordynowanie koncertów, warsztatów, spotkań autorskich.

Źródła

  • Archiwum „Nowego Łowiczanina”: „Gremlin został Młodym Łowiczaninem Roku 2006” nr 12 z 2007 roku

Linki zewnętrzne

Osobiste