Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Łowiczu

Z Nowy Łowiczanin

Zajęcia w Niepublicznej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Łowiczu

Spis treści

Historia

Szkoła rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1996 roku w wynajętych pomieszczeniach Gimnazjum Nr 1 dzięki inicjatywie Joanny Sylwestrzak. Aby szkoła mogła rozpocząć nauczanie, musiała posiadać co najmniej 15 uczniów. Do szkoły zapisało się 19 osób, a po roku nauki zostało 15, czyli wymagane minimum. Były wtedy 3 klasy instrumentów: skrzypiec, gitary i fortepianu. W kolejnych latach szkoła się rozwijała, przybywało uczniów, a także więcej specjalności. Obecnie w pierwszym stopniu są klasy: wiolonczeli, klarnetu, fletu; w drugim stopniu: kontrabasu, saksofonu oraz najliczniejsze fortepianu i skrzypiec.

W 2000 roku uzyskano uprawnienia szkoły publicznej dla szkoły pierwszego stopnia, a od 2006 dla szkoły 2 stopnia, oznacza to, ze szkoła spełnia wszystkie wymogi programowe, edukacyjne i kadrowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2000 do 2005 roku szkoła wynajmowała budynek przy ulicy Mickiewicza. Natomiast od października 2005 roku posiada już własny budynek zaprojektowany specjalnie pod kątem szkolnictwa muzycznego.

Struktura szkoły

  • Liczba uczniów: 67 (z czego 24 w drugim stopniu);
  • W szkole uczy: 15 nauczycieli poszczególnych specjalności;

Dyrektor

mgr Joanna Sylwestrzak

Wykształcenie:

Skrzypce - Akademia Muzyczna w Warszawie (filia w Białymstoku)

Wykształciła 5 dyplomantów, których nauczała od początku do końca ich drogi edukacyjnej.

Działalność

W szkole działają chór i zespoły instrumentalne. Uczniowie należą do chóru bądź zespołu od 4 klasy pierwszego stopnia. W szkole organizowane są audycje muzyczne co najmniej 2 razy w miesiącu, a także koncerty ogólnoszkolne w szkole lub poza szkołą. Uczniowie biorą udział w konkursach pozaszkolnych, do tej pory uzyskano 46 dyplomów w różnych konkursach i festiwalach.

Szkoła jest organizatorem festiwalu muzyki fortepianowej. Festiwal ten ma rangę makroregionalną, zgłaszają się do niego szkoły państwowe i niepubliczne z regionu łódzkiego i mazowieckiego. W roku szkolnym 2009/2010 odbywa się 5 edycja tego konkursu. Kończy się koncertem finałowym laureatów.

Baza dydaktyczna

Każda sala wyposażona jest w pianino, klasy fortepianowe w fortepiany oraz sprzęt nagłaśniający. Sala kameralna posiada sprzęt nagłaśniający i nagrywający oraz wyremontowany fortepian marki Blüthner. Szkoła posiada także: osiem kompletów skrzypiec, cztery wiolonczele, kontrabasy, saksofon, instrumenty perkusyjne oraz wzbogaconą co roku bibliotekę nutową.

Kontakt

ul. A. Mickiewicza 19

99-400 Łowicz

tel/fax.:46 837-74-41

602 106 324

602 299 709

strona internetowa: www.muzycznalowicz.pl

e-mail: muzycznalowicz@gmail.com

Linki zewnętrzne

Osobiste