Sędkowska Karina

Z Nowy Łowiczanin

Karina Sędkowska (fot. ze zbiorów NŁ)

Karina Sędkowska-Staszewska (ur. 20 października 1975 w Łowiczu) - muzykoterapeuta, instruktor muzyczny, piosenkarka.

Spis treści

Ważniejsze szkolenia

  • 2009 - Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe dla wokalistów w Leoncinie; Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w ramach Bruk Festiwal w Gdyni.
  • 2008 - Międzynarodowe Warsztaty Dyrygentów Gospel w Łodzi; Międzynarodowe Warsztaty Taneczne Bruk Festiwalu w Gdyni; Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.
  • 2002 - Kurs kwalifikacyjny do stosowania muzykoterapii w psychoterapii i psychiatrii; Akademia Muzyczna w Łodzi.
  • 2001 - Kurs kwalifikacyjny do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej; Akademia Medyczna w Łodzi.

Droga zawodowa

Działalność społeczna i artystyczna

Od 2003 roku propaguje śpiewanie wśród dzieci i młodzieży z Łowicza i okolic, założyła Studio Piosenki w Łowickim Ośrodku Kultury na wzór zajęć prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, w których brała udział w czasie nauki w średniej szkole muzycznej. Uczyła śpiewu: Magdalenę Żelazkiewicz - obecnie aktorka śpiewająca, Martę Dobrowolską - obecnie studentkę Szkoły Wokalno-Baletowej w Gliwicach oraz Ewę Smerecką - solistkę Łowickiej Orkiestry Kameralnej. Uczniowie Kariny Sędkowskiej są laureatami festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. K. Sędkowska propaguje wyrażanie muzyki poprzez głos i ciało w formie zajęć muzyczno-ruchowych, które prowadzi z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Cele pracy

Rozwijanie zdolności muzycznych u dzieci i młodzieży (piosenka na technicznie solidnych podstawach), promowanie najzdolniejszych podopiecznych na koncertach oraz przeglądach piosenki, kształtowanie osobowości artystycznej. Usprawnianie psycho-ruchowe dzieci niepełnosprawnych przy pomocy technik muzykoterapeutycznych i kinezjologii edukacyjnej. Kompensowanie niepełnosprawności poprzez rozwijanie najmniejszych nawet zdolności muzycznych dzieci. Dostarczenie radości oraz usprawnianie koordynacji słuchowo-ruchowo-wzrokowej poprzez aktywna grę na instrumentach Orfa.

Pokazy występy

Konferansjer: Dni Łowicza, Dożynki Wojewódzkie w Walewicach, Powiatowe dożynki. Liczne koncerty plenerowe w Łowiczu i okolicach. Dni Łowicza, Biesiada w Maurzycach, Dzień Dziecka, Jesienne granie, koncerty w niemieckich klubach, oprawa muzyczna imprez. Festiwal Piosenki Studenckiej w Warszawie, Festiwal Piosenki polskiej w Opolu /Debiuty/. Festiwal Piosenek Jacka Cygana, udział w programach: Szansa na Sukces i Zostań Gwiazdą. Międzynarodowy Miting Wokalny w Rawie Mazowieckiej, Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca w Aleksandrowie Łódzkim, Ogólnopolski Festiwal Talentów w Pabianicach.

Osiągnięcia i nagrody

  • I i II miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej Wysypisko organizowanym przez APS w Warszawie, Wyróżnienie w Szansie na Sukces.
  • W 1998 roku wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - koncert Debiuty.
  • Od 1995 do 1997 roku była związana kontraktem muzycznym ze studiem nagraniowym Star Maker, poprzez które nagrała „Unosisz mnie” dla Dance Pomaton EMI.

Zainteresowania

Ekologia, przyroda, sport, jazz w piosence i tańcu, gotowanie, medycyna alternatywna.

Linki zewnętrzne

Osobiste