Sierota Wiesław

Z Nowy Łowiczanin

Wiesław Sierota (fot. ze zbiorów NŁ)

Wiesław Sierota (ur. 23 października 1938 r. w Parmie k. Łowicza) - Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Tacy sami” w Łowiczu.

Spis treści

Droga zawodowa i działalność społeczna

Przez wiele lat pełnił różne funkcje, m. in. (w młodości) pracownik PKP, dyspozytor biura wagonowego. Długoletni członek OSP. Obecnie Prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Członek Komisji Rewizyjnej Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Kółek Rolniczych. Przewodniczący Powiatowej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Od 2002 roku Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami” w Parmie. Wiesław Sierota oddany jest społecznictwu od 50 lat. Głównym celem jego pracy jest pomoc i opieka nad osobami niepełnosprawnymi, wspieranie ich poprzez swoją działalność w Stowarzyszeniu „Tacy Sami”.

Życie prywatne

Wiesław Sierota od urodzenia do dnia obecnego mieszka w Parmie k. Łowicza. Prywatnie interesuje się polityką i życiem społecznym regionu.

Nagrody i odznaczenia

  • 1995 - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
  • 1999 - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
  • 2002 - Odznaka za Zasługi dla Kółek Rolniczych.
  • 2002 - Srebrny Krzyż Zasługi (nadany przez ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego).
  • 2003 - Odznaka Honorowa Zasłużony dla Rolnictwa (nadana przez Wojciecha Olejniczaka - ówczesnego ministra rolnictwa i rozwoju wsi).
  • 2009 - Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Działalność Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Tacy Sami powstało w Parmie pod koniec lat 90. W 2000 r. staraniem Stowarzyszenia otworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej w powiecie łowickim. Od roku 2002 prezesem Stowarzyszenia Tacy Sami w Parmie jest Wiesław Sierota. Organizacja zrzesza 30 osób niepełnosprawnych, z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym. Warsztaty organizowane są codziennie. Stowarzyszenie zatrudnia 17 pracowników, z których większość stanowią instruktorzy terapii zajęciowej. Stowarzyszenie zorganizowało wiele wystaw prac plastycznych osób niepełnosprawnych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba oraz tkanina i aplikacja). Wystawy miały miejsce m. in. w Grójcu, Mszczonowie, w Galerii Browarnej (2004, 2009) oraz Muzeum w Łowiczu (2009).

Linki zewnętrzne

Osobiste