Stowarzyszenie Pracownia Sztuki Żywej

Z Nowy Łowiczanin

Pracownia Sztuki Żywej - założona w 2007 roku przez grupę przyjaciół, którzy początkowo zajmowali się nieformalnie organizacją imprez. W 2006 roku postanowili założyć stowarzyszenie, żeby sformalizować i poszerzyć swoją działalność, co po roku udało im się w formie Stowarzyszenia Sztuki Żywej.

Spis treści

Cele

Celem Stowarzyszenia jest promocja i współtworzenie sztuki. Działania Stowarzyszenia mają również na celu ochronę dóbr i tradycji, a także wspomagają rozwój kultury i sztuki w Łowiczu, rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Dotychczasowe projekty finansowane były m.in. przez takie instytucje i firmy jak: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Fundacja Ashoka, Urząd Miejski w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury oraz z działalności Klubu Pracownia.

Działalność

Działalność Stowarzyszenia skupia się na organizacji koncertów, warsztatów, spotkań autorskich. A także na prowadzeniu różnego typu projektów takich jak projekt Bliżej Miasta dla młodzieży oraz Festiwalu Sztuki Żywej. Stowarzyszenie stwarza również możliwość działania dla wolontariuszy, którzy chcą pomóc w promocji sztuki.

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Pracownia Sztuki Żywej

ul. Podrzeczna 20

99-400 Łowicz

e-mail: stowarzyszenie@pracowniasztukizywej.org.pl

Prezes: Marcin Tybuś - 505091031

Wiceprezes: Anna Borys - 509 637 616

Linki zewnętrzne

Osobiste