Szymański Adam

Z Nowy Łowiczanin

Adam Szymański

Adam Szymański (ur. 23 lipca 1955) - wieloletni działacz PTTK Łowicz, prezes KTK "Szprycha".

Spis treści

Życiorys

Ukończył Technikum Elektryczne w Żychlinie. Od 1986 roku jest związany z turystką i od tego samego roku należy do PTTK Łowicz, a od 1987 roku przewodnik. Również 1987 roku powstał Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha". Pierwszą wyprawę jaką zorganizowano był wyjazd na Suwalszczyznę. Obecnie jest prezesem KTK "Szprycha" w Łowiczu.

Życie prywatne

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci, pracuje w firmie zajmującej się eksploatacją wodociągów. Bardzo interesuje się historią regionu łowickiego, przez co zaangażował się w turystykę. Kocha rowery.

Działalność KTK "Szprycha"

Klub powstał w 1987 roku. Obecnie zrzesza około 30 osób, choć bardzo aktywnych jest 16. Ta liczba osób i tak jest duża na nasze miasto. W piątki są zebrania klubowe. Klub prowadzi również swoją kronikę. Klub wraz z PTTK organizuje cykliczne rajdy rowerowe i piesze: zimowy - pieszy rajd szlakiem powstania styczniowego, powitanie wiosny, na początku czerwca - święto rowerów, wrzesień - rajd szlakiem 10 pułku piechoty, październik - rajd szlakiem cichociemnych w rocznicę pierwszego zrzutu. W niedziele o godzinie 11.00 są również organizowane rajdy niedzielne po terenie Łowicza, sympatycy gromadzą się na Starym Rynku w Łowiczu.

Linki zewnętrzne

Osobiste