Błaszczyk Elżbieta Róża

Z Nowy Łowiczanin

Wersja AlicjaKP (dyskusja | wkład) z dnia 07:42, 5 lip 2011
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Elżbieta Błaszczyk

Elżbieta Róża Błaszczyk (z domu Urbanek). Działaczka społecznościowa, szefowa Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu "Nadzieja"

Życiorys

Studiowała na Akademii Medycznej we Wrocławiu na Wydziale Pielęgniarstwa Klinicznego, posiada dwie specjalizacje: mgr medycyny społecznej oraz specjalisty organizacji i ochrony zdrowia. Od 1991 pracuje jako społeczny kurator sądowy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łowiczu. Od 2000 roku jest emerytowaną nauczycielką zawodu. Od 2001 angażuje się w działalność wolontarystyczną na terenie Łowicza i powiatu łowickiego. Od 2002 roku jest przewodniczącą Zespołu Antykryzysowego w PCPR w Łowiczu. Pani Elżbieta jest również współorganizatorką Szkoły Rodzenia. W 2006 została szefową Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu "Nadzieja" w Łowiczu. Obecnie zajmuje się organizacją Pogotowia Opiekuńczego dla dzieci i Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Działalność Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu "Nadzieja"

Stowarzyszenie stwarza możliwość pracy wolontariuszom i zwiększa wiedzę z zakresu wolontariatu. Stowarzyszenie udziela pomocy rodzinom dotkniętym przemocą i uzależnieniami, ludziom samotnym, wymagającym odpowiedniej opieki, osobom niepełnosprawnym, dzieciom dotkniętych patologią, realizuje także politykę prorodzinną w formie Szkoły Rodzenia i poprzez poradnictwo medyczne. Prowadzi rehabilitację dla osób niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo. Podejmuje działania mające na celu edukację zdrowotną.

Źródła

  • Statut Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Nadzieja
Osobiste