Urbanek Wojciech

Z Nowy Łowiczanin

(Różnice między wersjami)
79.188.150.2 (dyskusja)
(Utworzył nową stronę „'''Wojciech Urbanek''' – łowicki przedsiębiorca, współwłaściciel Firmy Bracia Urbanek. Łowiczanin Roku 2002. Zwycięzca plebiscytu na najbardziej wpływow…”)
następna edycja →

Wersja z 12:13, 27 maj 2011

Wojciech Urbanek – łowicki przedsiębiorca, współwłaściciel Firmy Bracia Urbanek. Łowiczanin Roku 2002. Zwycięzca plebiscytu na najbardziej wpływową osobę w regionie łowickim w roku 2010.

Spis treści

Życiorys

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim. W 1983 roku rozpoczął pierwszą działalność gospodarczą - produkował pustaki, kręgi betonowe, stropy itd. – w Łowiczu, na zakupionej od cechu działce przy ul. Katarzynów. W 1998 roku zlikwidował firmę i wszedł jako udziałowiec do firmy młodszych braci. Obecnie razem z braćmi Jackiem, Andrzejem i pod opieką ojca Kazimierza prowadzi Firmę Bracia Urbanek spółka jawna. W firmie zajmuje się organizacją sprzedaży, kontaktami z odbiorcami i marketingiem.

Działalność poza firmą

Jest prezesem zarządu Fundacji Czyń Dobro im. Jana Pawła II. Jest też członkiem powiatowej rady zatrudnienia przy staroście łowickim, loży biznesowej przy rektorze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz szefem polsko-mongolskiej izby gospodarczej. Należy również do działającej od 2003 r. Konfraterni św. Wiktorii - prywatnego stowarzyszenia wiernych parafii Diecezji Łowickiej.

Życie prywatne

Od 30 lat jest żonaty. Jego żona Maja pracuje w II LO w Łowiczu. Mają dwójkę dzieci: córkę Agnieszkę, która pracuje w rodzinnej firmie i syna Macieja, który prowadzi własną działalność gospodarczą.. Mieszkają w Łowiczu, parę działek od zakładu firmowego na ulicy Katarzynów. Jego zainteresowania to sport, szczególnie siatkówka, piłka nożna, koszykówka i żużel.

Źródła

  • Klepczarek Rafał, Wojciech Urbanek lubi pomagać i marzy o Ameryce, [w:] Dziennik Łódzki, 11. 04. 2011.
  • Waligórski Wojciech, Wolska - Kobierecka Mirosława, Czubatka Wojciech, Firma Bracia Urbanek, [w:] Nowy Łowiczanin, nr 1/2003, s. 7 – 11.

Linki zewnętrzne

1. Strona internetowa firmy

Osobiste