65-lecie Przedszkola nr 7 w Łowiczu „Wiosenka”, obchodzono 21 maja w hali OSiR w Łowiczu.

 

W uroczystościach wzięli udział rodzice wraz ze ze swoimi pociechami, dyrekcja i nauczyciele placówki oraz zaproszeni goście. Jubileuszowa uroczystość była połączona z obchodami dni: matki, ojca i dziecka. Na początek zebranym uczestnikom imprezy swe umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne zaprezentowali wychowankowie przedszkola. Wcześniej historię prowadzonej przez siebie placówki przedstawiła dyrektor „Wiosenki”. Jolanta Kępka.

 

Przedszkole powstało w 1946  roku na ówczesnych Górkach Zagórskich, dzisiejszej dzielni Łowicza – Górki, z inicjatywy tamtejszego samorządu mieszkańców. Początkowo działało one jako dzieciniec funkcjonujący w porze letniej. Od 1948 roku działalność rozpoczęło tam Przedszkole Publiczne. Nazwę „Wiosenka” dali mu byli właściciele budynku, państwo Skibińscy, a napis uwieczniony na frondzie budynku nad werandą do dzisiaj nie został zmieniony. Pierwszą kierowniczką była Władysława Serwach, potem przyszła Sabina Chabalewska, która prowadziła placówkę do 1954 roku. Jolanta Kępka przypomniała, że najdłużej przedszkole prowadziła Józefa Biernacka, z męża Osimowicz, która była kierowniczką „Wiosenki” przez 31 lat, do roku 1985. Potem rządy przejęła Kępka i pełni je do dzisiaj.

 

Obecnie przedszkole liczy 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a wszystko obsługuje 19-osobowy personel pedagogiczny i administracyjny. W dalszej części obchodów nie zabrakło okolicznościowych przemówień, poczęstunku z tortem na czele i atrakcji dla najmłodszych w postaci różnego rodzaju zabaw, konkursów i dmuchanych zjeżdżalni.

(td)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.