Mimo niesprzyjającej pogody, dużym zainteresowaniem cieszą się dziś, 23 kwietnia, w Łowiczu ogólnopolskie Targi Pszczelarskie “Wiosna w Pasiece”. To już piąta edycja imprezy.

Tegoroczne targi obfitują we wszystko to, co potrzebne pszczelarzowi w pasiece. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

 

Targi odbywają się na Błoniach. Przyjechało około 40 wystawców z całego kraju. Oficjalne rozpoczęcie targów poprzedziła msza święta w intencji pszczelarzy odprawiona w Bazylice Katedralnej. Nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Robert Kwatek. Wśród darów ołtarza złożonych podczas mszy, a niesionych przez przedstawicieli łowickich pszczelarzy, również tych najmłodszych, były m.in. różne gatunki miodów z łowickich pasiek. Uroczystej oprawy przemarszowi do katedry oraz z katedry na Błonia dodała orkiestra miejsko-strażacka z Łowicza oraz poczty sztandarowe, m.in. Mazowieckiego Związku Pszczelarzy, Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu (organizatora imprezy), Koła Pszczelarzy z Grodziska Mazowieckiego i Koła Pszczelarzy Wrzącej. W targach bierze udział, m.in. prezydent Polskiego Związku Pszelarzy Waldemar Kudła.

Panie odwiedzające targi przyciągają stoiska z ozdobnymi wyrobami na bazie wosku. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Na targowych stoiskach przez cały dzień sprzedawana jest szeroka gama gatunków miodów z lokalnych pasiek, urzekające zapachem i formą świece ozdobne, kosmetyki na bazie produktów pszczelich, a także obwarzanki na miodzie. Najwięcej jednak wystawcy mają do zaoferowania samym pszczelarzom. Na Błoniach można znaleźć dziś wszystko, co potrzebne do hodowania pszczół, pozyskiwania i sprzedawania miodu. Targi potrwają go godz. 18.

Relacja z imprezy w najbliższym gazetowym wydaniu NŁ.

1 komentarz

  1. [[[ JA KROL RP. PASIEKA RODZINA Rok Zalozenia – 1906 r E.M NOWINSCY – LOWICZ UL PODGORA 25 OS.GORKI MIOD PSZCZELI – JA KUPUJE – FACELIOWY – RZEPAKOWY I BARDZO DOBRY ZJADAM ROCZNIE 13 SLOJKOW MIODU TYLKO TEN – MIOD – I BEDE REKLAMOWAL – POLSKA POLAND ]]]