Nie od dzisiaj wiadomo, że dyktanda to doskonały sposób na naukę ortografii i utrwalenie poprawnej pisowni. Do końca tego tygodnia, czyli do 24 maja, można wystartować w pierwszej odsłonie konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”, który przygotował serwis dyktanda.pl. Odbywa się on całkowicie on-line.

Konkurs jest przeprowadzany na platformie internetowej dyktanda.pl. Jest skierowany zarówno do osób lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Odbywa się w dwóch kategoriach: „Mistrz dyktand” oraz „Mistrz ortografii”. W pierwszej kategorii przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia oraz dorośli. Natomiast w drugiej, uczestnicy zawalczą w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8 i szkoła średnia.

Konkurs w kategorii „Mistrz dyktand” polega na tworzeniu przez uczestników treści nowych dyktand (w odpowiedniej kategorii wiekowej) na minimum 600 znaków i następnie ich publikacji na dyktanda.pl. Za każde zaakceptowane przez moderatora portalu dyktando użytkownik otrzyma 1 pkt.

Z kolei w kategorii „Mistrz ortografii” uczestnicy rozwiązują dyktanda dostępne w serwisie w danej kategorii wiekowej. Za każde prawidłowe napisane litery (u/ó, ż/rz, h/ch) w dyktandzie otrzymuje się 1 pkt.

O kolejności w rankingu zadecyduje suma zdobytych punktów. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub poprawnie rozwiąże, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Oprócz mistrzowskich tytułów, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów.

Portal Łowiczanin.info objął konkurs patronatem medialnym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.