Uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się dziś w szkołach naszego rejonu. Wybraliśmy się na niektóre z nich odwiedzając m.in. SP1 w Strykowie oraz SP w Dmosinie. W obydwu przypadkach były to krótkie akademie, ale i miejsca nietypowe, ponieważ na terenie placówek nadal trwają inwestycje.

Rozpoczęcie roku w SP 1 Stryków. fot. ljs

Po dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy uczniów i nauczycieli SP 1 w Strykowie, wbrew wcześniejszym planom, nie w nowej sali gimnastycznej, ale na dziedzińcu szkoły, powitała dyrektor Krystyna Jesionowska. Zadaszone boiska niestety nie są jeszcze gotowe, prace nadal trwają. Zamiast normalnych lekcji wf uczniowie będą mieli  na razie gimnastykę na powietrzu, biegi nad zalewem, gry zespołowe na Orliku oraz boisku Zjednoczonych, a w ostateczności – lekcje teoretyczne w klasach lub na korytarzu. Była też miła niespodzianka – uczniowie otrzymali odpowiedzi na listy napisane przed wakacjami do królowej Elżbiety II oraz od księcia Harry’ego i księżnej Meghan.

Rozpoczęcie roku w SP Dmosin. fot. ljs

Podobnie jak w Strykowie, również w Dmosinie, uczniowie powitali nowy rok szkolny na dziedzińcu szkoły. Jak wyjaśniła dyrektor Ewelina Kantorska, w ciągu najbliższego tygodnia planowany jest odbiór sali gimnastycznej. Jeszcze kilkanaście dni dzieli tu również uczniów od korzystania z nowej stołówki i szatni. Odnowionymi salami lekcyjnymi i korytarzami szkolnymi oraz nowym miejscem dla najmłodszych przedszkolaków można było zachwycać się już dziś. Od początku tego roku szkolnego budynek jest całodobowo monitorowany.

Więcej na temat dzisiejszych uroczystości w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.