Folklorystyczna kapela Witaszewiacy w sobotę 6 sierpnia wystąpi w pałacu w Walewicach.

Stadnina Koni Walewice
Stadnina Koni Walewice

Członkowie zespołu pochodzą z Witaszewic koło Łęczycy i prezentują muzykę regionu łęczyckiego. Zagrają na: trąbce, akordeonie, bębnie i skrzypcach. Ich koncert 6 sierpnia w Sali Białej walewickiego pałacu rozpocznie się godz. 15.00.

– Goście, którzy przyjadą do Walewic, nie tylko będą mogli posłuchać regionalnej muzyki folklorystycznej, ale również obejrzeć prawdziwe łęczyckie stroje, w które będą ubrani muzycy. Cały czas jest również czynna wystawa dzieł malarki Reginy Kochanowskiej i rzeźbiarki Zenony Klepaczki, którą można oglądać w pałacu do 20 sierpnia. Miłośników historii zapraszamy również do weekendowego zwiedzania pałacu i stadniny – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Witaszewiacy to zespół znany i lubiany w regionie łęczyckim, który aktywnie uczestniczący w wielu festiwalach ludowych. Kapela nierzadko przygrywa mieszkańcom gminy Góra św. Małgorzaty podczas gminnych imprez, m.in. dożynek czy festynów. Członkowie zespołu organizują warsztaty muzyczne, podczas których uczą dzieci i dorosłych gry na instrumentach dętych. oprac.

Komentowanie nie jest możliwe.