Potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje. Na stanowisku burmistrza Strykowa nastąpi zmiana. II turę wyborów wygrał Witold Kosmowski, któremu miejsca będzie musiał ustąpić urzędujący od kilku kadencji Andrzej Jankowski.

Witold Kosmowski, na chwilę obecną jeszcze sekretarz gminy Ozorków. 

W skali całego miasta i gminy Witold Kosmowski uzyskał 2.905 głosów, natomiast burmistrz Andrzej Jankowski 2.644 głosy. W poszczególnych okręgach wyborczych oddano następującą liczbę głosów na obydwu kandydatów:

OKW 1 (Dom Kultury): Andrzej Jankowski 280, Witold Kosmowski 632

OKW 2 (SP2): Andrzej Jankowski 230, Witold Kosmowski 547

OKW 3 (świetlica Osse): Andrzej Jankowski  256, Witold Kosmowski 164

OKW 4 (ZS Nr 1 Bratoszewice): Andrzej Jankowski 409, Witold Kosmowski 302

OKW 5 (SP Koźle): Andrzej Jankowski  326, Witold Kosmowski 109

OKW 6 (OSP Swędów): Andrzej Jankowski 252, Witold Kosmowski 267

OKW 7 (SP Dobra): Andrzej Jankowski 332, Witold Kosmowski 303

OKW 8 (CKiW OHP Dobieszków): Andrzej Jankowski 181, Witold Kosmowski 203

OKW 9 (SP Niesułków): Andrzej Jankowski 199, Witold Kosmowski 164

OKW 10 (OSP Warszewice): Andrzej Jankowski 179, Witold Kosmowski 214

25 komentarzy

 1. strykow zatrzymal sie na latach 70wstyd!!!
  q

 2. W Strykowie powinien zostać wybudowany kompleks sportowy z basenem, siłownią itp. itd. Gmina ma takie pieniądze a nie inwestuje w tego typu obiekty. Najbliżej mamy Nową Gdynię bo w Brzezinach co najwyżej można się nabawic kurzajek. Nowego burmistrza nie znam ale oby nie był gorszy od Jankowskiego.

 3. Jankowski 12 lat temu załatwił w podobny sposób jak teraz Kosmowski Walczaka. Ten teraz nie odda władzy przez dwie kadencje / 10 lat / i stolica gminy Stryków jak była wsią tak będzie dalej wiochą.

 4. mieszkaniec gminy

  chyba już naprawdę czas na zmiany skoro nawet w kilku miejscach wieś nie poparła Pana A

  • No i Pan A już żałuje, że tyle dla wsi zrobił. Każda ma wszystko. Wszystko DEECYZJJĄ RADY było robione dla wsi. I to że wieś pokazała jak ma dupie Burmistrza, świadczy o tym, jak mają ZA DUŻO! to jest brak myślenia. Teraz Kosmowski im nawali………………..wielkie G… na środku kazdej wsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Z jednej strony trzymam kciuki za nowego burmistrza – świeża krew, energia itd. Z drugiej strony jestem zniesmaczony hejtem jaki wylewa się na poprzedników. Dobrze jest mieć świadomość skąd się biorą pieniądze w budżecie miasta. Bo to właśnie dzięki podatkom z tych magazynów budżet gminy wygląda tak a nie inaczej – Stryków miejsce 35 na 2479 gmin http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/135028/Ranking-najbogatszych-i-najbiedniejszych-gmin

 6. Czas na zmiany. Mieszkańcy Strykowa, jak widać, potrzebują zmian. Gratulacje !

 7. Ludzie na reszcie !!!! Stare pryki do domu emeryture macie ,Motylińska do domu. Czas dla nowego burmistrza ,może cos pomysli ze Stryków nie ma basenu ,niczego ,tylko korki i magazyny .Wyrzuci w końcu starą kadre i skończą się kliki .

 8. Krystyna Z.

  Stołki Wam poobiecywal to kampanie zrobiliście brudną, śmierdzące i oczerniajaca.ludzi.

 9. Krystyna Z.

  Teraz to rozpierdzieli Stryków i swoich powstawia na stołki. Z czego Wy sie ludzie cieszycie że kłamstwo zwyciężyło??!!! Połowa z Was to nie ma zielonego pojecia o budżecie gminy. Przy wyborach sie uaktywnili zbawiciele Strykowa a za raz zamilkna

 10. Głos Strykowa

  Wiem i widzę ludzi dobrze obserwujących rozwój miast do około zauważyli jak mocno odstawał Stryków. Kiedyś było tak samo w Ozorkowie a dziś jest to jedno z najlepiej rozwijających się miast i gmin. Inni ludzie z wiedzą i doświadczeniem.

 11. Nie chcemy być rozjeżdżani przez tiry – ludziom też się coś należy, a nie tylko magazyny i magazyny. Burmistrz rządził 12 lat a Stryków jak wyglądał tak wygląda nadal. Inne miasta pobrały dotacje z UE i wyglądają dziś pięknie a u nas … parę kostek nad zalewem i zabrał się za park nad rzeczką w ostatniej chwili. Inni kąpią się w basenach termalnych lub szaleją na rollercosterze w Zatorze a dla nas Panu burmistrzowi się nie opłacało wybudować. Wolała magazyny stawiać z ofertą pracy 7/8 etatu od 21 do 3 w nocy ! Zostało mu akurat 4 lata do emerytury więc teraz będzie miał pracę jak ulał …

  • Gościu! Zator jest prywatny! Jak była opcja parku rozrywki u nas, to darliście mordy, że nie bo za głośno bedzie! Jestście NIENORMALNI! Miodem dupę smarować a i tak źle!

 12. Kiedyś rozpadł się się mur Berliński – teraz rozpadł się mur Strykowski!

  • Tylko za pierwszym były konsekwencje pozytywne, a za tym drugim będą negatywne 🙂

   • Tak czytam różne wypowiedzi…
    Zastanawiam się czy p.M. odjedzie z urzędu na własne wypowiedzenie czy zostanie zwolniona i dostanie 3 miesięczna odprawę. Pewnie ze p.Jankowski przez tyle lat wiele zrobił bo miał idużo czasu i możliwości i pieniędzy.Ale dla wielu zrobił mniej niż by oni chcieli.Wszyscy mają prawo się wypowiedzieć tylko róbmy to z klasą i nie zapominajmy że każdy popełnia błędy .

 13. FAKTYCZNIE DOBRY DZIEŃ DLA STRYKOWA PANI WICE WYLECI NA PEWNO Z URZĘDU CZAS NA ZMIANY TEŻ W STRYKOWIE NIE TYLKO W GMINIE

 14. Głos Strykowa

  To dobry dzień dla Strykowa.
  Parę osób obecnie ma o czym myśleć. Strach zajrzał i do ich serc.
  Gratulacje!

 15. I git ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.