Witold Kosmowski w pierwszym komentarzu udzielonym nam tuż po tym, kiedy stało się jasne, że to on będzie teraz burmistrzem Strykowa, powiedział, że cieszy się nie tylko z ilości głosów uzyskanych w mieście, ale również tych, przysporzyli mu wyborcy na terenach wiejskich, bo to oznacza, że uwierzyli w jego program.

Witold Kosmowski. fot. ljs

Zwycięzca drugiej tury zaznaczył, iż jest niemal pewien, że część oddanych na niego głosów pochodzi z elektoratu dwójki jego kontrkandydatów w pierwszej rundzie głosowania, czyli Anety Kurczewskiej i Krzysztofa Bandurowicza, których programy w wielu punktach były zbieżne z jego koncepcją rządzenia gminą.

Przyszły burmistrz zapowiada przeprowadzenie w gminie swego rodzaju bilansu otwarcia, polegającego na skonfrontowaniu jej możliwości finansowych z zaplanowanymi przez ustępującego burmistrza głównymi, ale i pomniejszymi inwestycjami. Chodzi przede wszystkim o budowę Centrum Kultury, kompleksu edukacyjno-sportowego, ale również np. świetlic w Wyskokach czy Starym Imielniku. Witold Kosmowski ma także zamiar bliżej przyjrzeć się zadaniom, na których realizacje samorząd ma już podpisane umowy, jak na przykład zadaszonym boisko przy SP1, których budowa jeszcze nie drgnęła.

Witold Kosmowski w kluczowych kwestiach chce jak najszybciej poznać również opinie nowej Rady Miejskiej, w której póki co nie ma większości, wysondować nastawienie radnych z komitetu ustępującego burmistrza Andrzeja Jankowskiego, przekonać do siebie tych, którzy weszli z innych komitetów. W okręgu nr 1, gdzie Witold Kosmowski otrzymał mandat radnego, w ciągu 3 miesięcy muszą się odbyć wybory uzupełniające.

50 komentarzy

 1. Nie wiem jakim cudem taka niekompetentna osoba mogla wygrac wybory. Mialam z nim do czynienia jak był sekretarzem w gminie w Ozorkowie, nie potrafił się ustosunkować do pisma, które sam podpisał. Niekompetentna osoba to łagodne określenie tego pana

 2. Witku, tylko nie sadź lasu w Strykowie, bo się grzyby ucieszą.

 3. Po co domyślać się, spekulować, może lepiej ujawnić właściciela nieruchomości, gdzie powstanie DK i szkoła?

 4. Polecam lekturę „biednego” oświadczenia majątkowego WK skoro żal wam było odprawy wice burmistrz. To 100 tysięcy to nic.
  http://bip.ugozorkow.nv.pl/Download/get/id,18597.html

 5. Witeczku rob swoje ale mądrze i z głową i zacznij otaczać się madrzejszymi i bardziej kreatywnymi ludźmi. Mówiłeś na Pana Andrzeja że go nieodpowiednie kobiety zepsuly też pomyśl nad zmiana zachowania i ciagania ogona za sobą. Jesteś mądrym człowiekiem rozmawiaj z ludźmi z muru a Stryków będzie miastem na miare 22 wieku nie tylko 21. Pozdro! Myśl Byku

 6. Po co się teraz wszyscy nakrecacie ?? Zobaczymy jak to wszyscy będzie jak młodzi radni sobie poradzą i czy beda mieli czas przychodzic na sesje i komisje ( w magazynach nie łatwo dzień wolny wziąść). Zaczną działać na niekorzyść gminy to zbierzemy podpisy i będziemy się starac o odwołanie.

 7. Wcześniej pisałem ale powtórzę Kosmowski załatwił w nieprzyzwoity sposób Jankowskiego tak jak w podobny sposób Jankowski 12 lat temu załatwił Walczaka.A finał tych rządów będzie taki sam czyli Stryków jak był wioską tak dalej będzie wiochą.I tyle w temacie.

 8. Wczytać się trzeba w komentarzach to będzie sz terz wiedział .A co do tyłka to sprawdź sobie swoj.

  • Anka ty jesteś samoukiem??? Chodzi mi o naukę pisania???
   Bo oczy bolą jak się czyta twoje komentarze.

 9. ANKA czy ty wiesz o jego tyłku coś czego inni nie wiedzą…

 10. Żal mi tych wszystkich którzy chcą pojechać i jadą po Kosmoskim ale ciekawa jestem czy by byli tacy chojracy jak mieli by się spotkać i powiedzieć to w oczy bo najlepiej komuś dokopać na forum teraz dupe obrabiają a przyjdzie czas to bedą tupać nurzkami żeby coś załatwić po znajomości! ! A wtedy Kosmoski powinienie się dupą odwrócić !! Ale nie on taki nie jest jak ci co go tak smarują. A tym zazdrośnikom że Kosmoski kawaler !!! Nikt Nikomu Źycia Nie Układa. Każdy sama sobie.Jak to jest w przysłowie : Jak se pościeliż tak się wyśpisz.

 11. No kaczyzm 2 haha oj odbije on wam się…

 12. Szczury opanowały Gminę.

 13. Teraz będzie miał chłopak powodzenie. Dziouchy już czekają w kolejce. Ma fart!

 14. Zaciekawiona

  Ależ prosto jest komentować bez konieczności ujawniania tożsamości

 15. Tak jak do miłości nikogo zmusić nie można, tak i do myslenia. Na głupotę nie ma lekarstwa. Wstyd na cały kraj.

 16. Przecież każdy myślący człowiek czytając program tego “pana” wiedział, że to bajka napisana na potrzeby wygranej. Imielnik i Wyskoki dopiero dupy dały. Jankowski wam buduje świetlice, szykuje dokumentacje a wy przeciwko niemu. Życzę wam, by Kosmos stwierdził że są to inwestycje zbędne. Szczerzę życzę!

  • Po tym kogo Wyskoki wybrały na swojego radnego niczego dobrego o tych ludziach nigdy nie powiem. Facet biegał od domu do domu i płakał ze jest biedny i bycie radnym to jego jedyny dochód i straszył ludzi Bogiem. Do roboty a nie ciepła posada w radzie na kolejne 5 lat i nie robienie na wsi niczego. A teraz burmistrz. Nie wiem jak można w tych czasach być takim zaślepionym i uwierzyć w te bajki. Także wcale ich mi nie żal! Mam nadzieje ze zostaną z ręka w nocniku.

  • Mila pani, a powie pani z jakich funduszy są budowane owe świetlice? A od czego yen pan był? Przecież burmistrz nie zostaje burmistrzem dla stanowiska, tylko dla ludzi. Naczytała się pani głupich rzeczy i co gorsza powtarza pani takie głupoty publicznie. Pozdrawiam

 17. A ciemny lud go wybrał. Porażka.

 18. czy on jest kawalerem? 40 lat ma chyba .. ciekawe ciekawe 🙂

 19. O tej ziemi co kupował też ani słowa , tylko mścił się na pani M . Niewygodne fakty zgrabnie omijał , ciekawe co jeszcze wymyśli ?

 20. Jak wypowiadano się, że Kosmowski kłamie, to jego klakierzy zaszczekać chcieli a sam Kosmowski łgał dalej. Chcieliście to macie, burmistrza przez małe “b”. G…o zrobi. Zrobi tylko to, co zaczał Jankowski a jego pozytywne zaminy będą polegac na tym, że on i jego towarzystwo załatwi swoja prywatę i wyciągnie kasę dla siebie.

  • Wyborca WK

   O tym wyciąganiu kasy to jak rozumiem na podstawie doświadczeń ostatnich lat…

   • Nie, to wypowiedź po potwierdzonych informacjach na temat korzyści, które spłyną na największych klakierów Kosmowskiego, typy przeniesienie lokaizacji kompleksu sszkolno sportowego za osiedle Kopernika! Kto jest właścicielem tych ziem ????? Pomijajac fakt braku możliwości przeniesienia tego kompleksu, ze względu na brak miejsca i dodatkową wydaną kase za ziemie (14 000 000 – bagatela) to jeszcze za mało miejsca na realizację projektu, którego przygotowanie trwało 4 lata. Daliście sie zrobić w CH…A! BRAWO WY! LEPSZA ZMIANA!

   • Wyborca WK

    Skoro już zniżamy się do Pana poziomu. To WY! dawaliście się robić w …. przez dwie kadencje. Wiec rzeczywiście każda zmiana jest na lepsze!

 21. Świetlice wiejskie to poobiecywal w prawie każdej wsi- rozliczymy z tego Pana! Na liczenie był czas przed składaniem obietnic, teraz musi pan wyczarować jak zabraknie! Na budowę kompleksu sportowego jest pozwolenie, ciekawe jak to rozwiąże skoro nie pozwoli przenieść motocrossu. Ale spokojnie, programy mamy skopiowane, zapisane, z każdej inwestycji rozliczymy choćby ze swojej pensji musiał dokładać.

  • Wyborca WK

   Ależ żal d… ściska. 🙂 Żałośni jesteście.

   • No pewnie, że żal dupę ściska! Jk ma nie sciskać, skoro obiecał a nie będzie a głosowali na kłamcę! Jankowski nie obiecywał tylko doprowadził do realizacji, która się nie odbędzie, bo Kosmowski “zweryfikuje” założenia budżetu 🙂

   • Wyborca WK

    Doprowadził do realizacji? To gdzie jest ta szkoła i DK bo jakoś przejeżdżam i nie widzę….

   • Szkoła i DK by były jakby został wybrany Jankowski. Teraz nie będzie niczego. Pozwolenie jest na budowę na motocrossie a szanowny Kosmowski obiecał, że motocross zostanie tam gdzie jest. Tak wiec albo złamie swoją obietnicę i przeniesie motocross albo złamie obietnice, że powstanie szkoła, albo wykupi nowe tereny za 14 mln zł i tam to postawi za 10 lat. Pytanie kto jest właścicielem i komu zalezy na tym żeby kompleks powstał na Kopernika. Oj wy naiwni wyborcy 🙂

 22. Naobiecywał ,,gruszek na wierzbie,, a teraz mówi , że musi policzyć na co wystarczy ! Dobre !

 23. Potwierdził co powiedzial? Czy znowu kłamie?? Nie bedzie dobudowki w szkole podstawowej a nic nie mowil o tym wcześniej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.