Czym są wizualizacje architektoniczne?

Wizualizacje architektoniczne wykonywane przez firmę Odyssey Crew to trójwymiarowe obrazy lub animacje pokazujące atrybuty wybranego projektu architektonicznego. Obrazy generowane przez komputer przy użyciu trójwymiarowego oprogramowania do modelowania lub innego oprogramowania komputerowego do celów prezentacji są powszechnie nazywane renderowaniem. Techniki renderowania są różne. Niektóre metody tworzą proste płaskie obrazy lub takie z podstawowymi cieniami. Popularna technika wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie do przybliżania dokładnego oświetlenia i materiałów. My odeszliśmy nieco od tradycyjnych rozwiązań, stawiając tym samym na innowacyjność. Tworząc interaktywne wizualizacje makiet architektonicznych, wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie wywodzące się z branży gier komputerowych. Wizualizacje są zwykle tworzone w celach prezentacji, marketingowych oraz do analizy projektu. Można dzięki nim przygotować wirtualne wycieczki po niezbudowanych jeszcze budynkach, przejrzeć plany z każdego pomieszczenia i piętra budynku oraz porównać różne rozwiązania architektoniczne pod kątem wykończenia.

Gdzie się sprawdzają?

Wizualizacje 3D odgrywają ważną rolę w marketingu i sprzedaży nieruchomości. Umożliwiają także podejmowanie decyzji związanych z projektem na długo przed faktycznym wzniesieniem budynku. Pomagają zatem eksperymentować z projektem budynku i jego aspektami wizualnymi.

Koszty vs korzyści

Chociaż nie zawsze tak było, koszty technologii stojącej za wizualizacjami 3D spadły w ciągu ostatniej dekady. Animacje mogą zapewnić niesamowity stosunek kosztów do korzyści, ponieważ wydanie kilku bądź kilkunastu tysięcy w fazie marketingowej projektu na doskonałą animowaną wizualizację, pomoże w otrzymaniu kontraktu opiewającego na kilka milionów. Przekonaj się sam na odysseycrew.pl!

Komentowanie nie jest możliwe.