Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię prezydencką w Łowiczu. Po godzinie 14.00 „Duda Bus” z prezydentem na podkładzie zaparkował na Nowym Rynku.

Poza licznie zgromadzonymi mieszkańcami, Andrzeja Dudę przywitały Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wicia i Orkiestra Dęta z Łyszkowic pod batutą Stanisława Pawłowskiego, a także delegacje strażaków i zespołów folklorystycznych. Orkiestry w około 50-osobowym składzie wykonały na powitanie prezydenta repertuar marszowy. W strojach łowickich zaprezentowały się m.in. delegacje zespołów ludowych Blichowiacy i Bełchowskie Nutki.

Spotkanie na Nowym Rynku miało charakter wiecu wyborczego, w związku z rozpoczynającą się kampanią prezydencką Andrzeja Dudy, który ubiega się o reelekcję. W swoim wystąpieniu urzędujący prezydent mówił o tym, że cieszy się, że Łowicz zakwalifikował się do programu „100 obwodnic”, jak też z dużej ilości dróg, jakie w powicie łowickim zostały wyremontowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta na kolejną kadencję, to żaden z dotychczas funkcjonujących programów nie upadnie.

Po przemówieniu, prezydent zszedł z podestu, by rozdać pączki. Wiele osób skorzystało z możliwości rozmowy z nim, padały słowa podziękowania za politykę PiS. Był m.in. mężczyzna, ojciec wielodzietnej rodziny, który dziękował za program “500 plus”.

Prezydent zatrzymał się m.in. przy stoisku KGW Retro Xiężanki z Bąkowa Górnego i tam próbował pączków, które bardzo zachwalał. Prezes koła Krystyna Sieczkowska powiedziała nam, że samych pączków z tej okazji panie wysmażyły ponad 500, a oprócz tego faworki. Na przygotowania nie miały zbyt wiele czasu, bo o tym, że będą miały swoje stoisko dowiedziały się wczoraj około godz. 12.00, więc piekły przez całą noc. Ze spotkania z prezydentem były bardzo zadowolone.

– Podczas wiecu zebrano około 1.000 podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta – powiedział nam Krzysztof Igielski z PiS.

Na wydarzenie licznie przybyli zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Andrzeja Dudy. Z tłumu dominowały okrzyki “Andrzej Duda, nasz prezydent”. Za sceną stała około 20-osobowa grupa zadeklarowanych przeciwników Andrzeja Dudy i PiS, a pośród nich osoby znane m.in. z demonstracji KOD-u w Warszawie. Policja otoczyła ich szczelnym kordonem, ponieważ wokół nich zaczęli zbierać się zwolennicy PiS-u. Doszło do przekrzykiwania się na hasła i do słownych zaczepek. Jedna osoba została zatrzymana przez mundurowych, ponieważ na transparencie, który trzymała umieszczony był napis obrażający głowę państwa. Po odjeździe Andrzeja Dudy przeciwnicy PiS zostali spisani przez policję.

Swoją obecność licznie zaznaczyli także fotoreporterzy i dziennikarze wielu stacji telewizyjnych.

Przed spotkaniem z wyborcami, Andrzej Duda odwiedził Schronisko dla Zwierząt w Lasku Miejskim, gdzie przekazał karmę dla zwierząt.

Zachęcamy od oglądania naszych zdjęć i filmów.

67 komentarzy

 1. Ruch oporu więcej na stronie dojdą beksa,znajome nazwisko.Do czego się posuwa,co z nich zostało,wstydu a grosz

 2. Bardzo udane spotkanie. Radosne i spokojne.
  Na nienawistników nie ma co się oglądać – tylko do przodu, robić swoje, robić co trzeba!
  Najlepszy kandydat na prezydenta dla Polski – reszta mu do cholewek nie sięga.
  Jedziemy!

 3. Oceńmy czyny i ich konsekwencje a nie obietnice. Dokąd nas prowadzi A. Duda? Do czego doprowadziła “dobra zmiana”? Nie można myśleć tylko o dniu dzisiejszym -nasze dzieci mają przed sobą też jutro i pojutrze. Mamy prawo wyboru więc wybierajmy z wyobraźnią. Nie popieram A. Dudy.

 4. Bo faktycznie bieda aż piszczy wystarczy spojrzeć na ilości towarów wywożonych z marketów. Pracy wokół nas dużo.. wystarczy tylko chcieć pracować.kto mądry chce się uczyć ma warunki i pomoc…, ludzie zastanówcie się czego wam brak ptasiego mleka czy złotych piasków w Łowiczu

 5. Widać niektórych też oko swędzi. Posłanka Lichocka na pewno nie pokazała klasy, a wy parodiując ją (a może naśladując) myślicie, że jesteście lepsi? Dowcipni? Bynajmniej.

 6. POlskojęzyczna zgraja rozbójnicza i POżyteczni idioci na POsterunku.BUL im od.. ściska.

 7. Patrząc na stroje niektórych “księżaków” to widać po niektórych że mieli je na sobie 1 raz. Prawdziwy Księżak by się tak nie ubrał. Brawo dla komitetu organizacyjnego za pomysł i pokazówkę. Kiedyś Księżak miał swoją dumę i honor a teraz to zwykły przebieraniec 🙁

 8. Uzurpator podający się fałszywie za Andrzeja Dudę zrezygnował ze swej funkcji na mocy prawa międzynarodowego! Hanba dla Łowicza za przyjmowanie nielegalnego, obłudnego oszusta Dudę, który obraża, znieważa Polaków, tworzeniem zydowskiego Polin na terytorium Polski-Lechistanu ! więcej na stronie wojdabejda.wordpress.com

 9. Wszystko ,ładnie ,pięknie,orkiestry,sztandary,pieski nakarmione, a kolejki do specjalistów coraz większe ,szpital z ogromnym długiem ,ale co tam liczy się tylko stołek i dobry przekaz w TVP

 10. Zapewniam, że Pan Prezydent RP dr Andrzej Duda:
  1. Wiedzy na temat konstytucyjnych organów Państwa nie będzie musiał czerpać z wikipedii
  2. Gdyby zmarło się (czego nie życzę) prezydentowi Komorowskiemu, nie będzie się śmiał na jego pogrzebie
  3. Nie będzie spał na mszy
  4. Nie wyprowadzi nas z NATO
  5. Nie pomyli Jana Pawła II z Janem Pawłem III
  6. Nie zasugeruje Obamie, że Obamowa go zdradza
  7. Nie porówna Dunek do kaszalotów
  8. Nie zwinie kieliszka królowej
  9. Nie klapnie na krześle zanim zrobi to kobieta, nawet jeśli to Merkel
  10. Nawet nie wejdzie na krzesło w innym niż w japońskim parlamencie
  11. Nie narobi byków w oficjalnych wpisach kondolencyjnych

  • Sam to piszesz Wyborco?
   Te samo można znaleźć w internecie w 2015 , gdy kandydat był mało znany. Punkt o Obamie jest już mocno nieaktualny. Czytasz co wklejasz ? Pewnie nie, bo to praca na akord.

 11. Fajne spotkanie ! film mało metrażowy gdzie widać zwolenników ,,tysiace” i dziennikarzy przywiezionych w autobusie, którzy tylko Super fakty dla Pisda są puszczane w obieg .Ale przeciwników to już się nie nagrywa ? I ich aresztowania ? Za prawdę ! Taka demokracja !

 12. “Po odjeździe Andrzeja Dudy przeciwnicy PiS zostali spisani przez policję.” Ludzie, gdzie my żyjemy? Jesteś przeciwnikiem PISu? To spisze Cię psiarnia bo taki ma prikaz od prezisimussa; ręce opadają…

  • Trzeba było być, zobaczyć jak to bydło się zachowywało, mogą podziękować policji za ochronę, jakby nie ona to reszta by ich rozniosła…

 13. Komentarze dokładnie opiniują prezydenta RP – nic nie zrobił dla polaków, a wszystko dla PIS.
  Do czego doszliśmy? Jak wyglądało spotkanie z Komorowskim?
  Ale wszyscy mają krótką pamięć. Kaszubi nie lubią władzy bo zakazała im łowić ryby w Bałtyku.
  Tylko organizatorom spotkań w Pucku i Łebie nie przyszło to do głowy.
  Tępaki. W Łowiczu bez powodu jeszcze lepiej.

 14. Bareja by lepszego scenariusza nie napisał

 15. łubu dubu łubu dudu a gdzie prezes naszego klubu….gdzie prezio naszzzzzzzz?

 16. ”Przed spotkaniem z wyborcami, Andrzej Duda odwiedził Schronisko dla Zwierząt w Lasku Miejskim, gdzie przekazał karmę dla zwierząt.”” czy ta kolejność jest ok?

  • Może liczył na głos? Ciekawe ile zwierzą tą karmę będzie jadło ! A ilu zaszkodzi ?

 17. Piekna wizyta, mnóstwo wzruszeń, dziękujemy Panie Prezydencie!

 18. Czyli Prezydent twierdzi, ze od niego zależy realizacja programu budowy obwodnicy ? I znowu składa obietnice, na to na co nie ma wpływu ? Współpraca władz ? To po co te głosowania po nocach przez projekty poselskie a nie rządowe ?

 19. Co PAD ma wspólnego z 500+ aby mu dziękować?

 20. Kolejny sukces-SZKODA że my musimy za to wszystko płacić!!!

 21. Dzień dobry,
  Byłem tam dzisiaj i było to dla mnie wzniosłe patriotyczne przeżycie. Naprawdę super. Czułem jedność i wspólnotę z Rodakami.

 22. a “burmistrz” wolski to za nawigację robił…?

 23. Cały blisko 100-tysięczny Łowicz powitał Pana Prezydenta – Zwyciężymy

 24. Ile można było zarobić za wznoszenie okrzyków poparcia ?

 25. Zadymiarzy POstkomunistycznych było 14stu.
  Przyjechali tu tylko i wyłącznie po to aby zakłócać wiec wyborczy pana Prezydenta Dudy.
  Zostali zagłuszeni przez grupę mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego hasłami:
  “Nasz Prezydent Andrzej Duda”,
  “Andrzej Duda Prezydentem”,
  “Andrzej Duda”,
  “Niepodległość”, ….
  Zadymiarze przez cały czas meldowali swym mocodawcą, jak idzie wykonywanie zadania (było im bardzo ciężko, bo patrioci łowiccy ich zagłuszyli a jednego za obraźliwy plakat zatrzymała policja).

  Zadymiarzy lewackich policja otoczyła kordonem dla ich bezpieczeństwa.
  Tak to jest jak garstka osób pcha się w tłum manifestujących.

  Należy się zastanowić, czy warto jest prowokować manifestujących, bo co by się stało, gdyby znalazł się szaleniec taki, który zabił prezydenta Adamowicza, dobrze, że tutaj zgromadzenie było organizowane przez profesjonalistów a nie WOŚP Jerzego Owsiaka?!

  Zadymiarze niech się zastanowią co czynią, póki nie jest za późno.

  • Panowie z megafonem zrobili na prawdę świetną robotę i przyćmili obwoźnych szczurków z KODu.
   Gratulacje!

   • Za to uwiecznili w swoich obiektywach tę żenującą inscenizację z facetem z Sokołowa, w końcu tu chodzi o pozytywny przekaz dla narodu. Była karma dla zwierzaków, były podziękowania od ojca rodziny, zespoły ludowe, orkiestra, pączki dla zgromadzonych ( ciekawa jestem czy poczęstowano wszystkich) , potrzebne są głosy poparcia …

 26. Kłania się Stasiek że Stachlewa

  Ale obciach!Panie Duda,kończ waść,wstydu oszczedż!

 27. Ciekawe czy on wierzy w to uwielbienie ?Czy ma podejrzenia ,że to może tylko sztucznie nakręcany show ?

  • Nie wierzy bo sam to show organizuje, a i tak wygra – w takim kraju zyjemy

  • Trzeba było przyjechać i pochodzić między ludźmi, popatrzeć, posłuchać – nikt ich tam nie spędzał, sami przyszli. Atmosfera była świetna, radosna i życzliwa.
   Tak, to jest dla niektórych, zalanych jadem, niepojęte.
   Wszystkiego dobrego.

 28. na Zenku było fajniej

  Łowicz – miasto moherów.

 29. Duda to Ukrainiec
  (…) POCHODZENIE DUDY
  Dziadek Andrzeja Dudy, Michajło Duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej UPA!
  Agent żydowski Andrzej Duda chce zostać prezydentem Polski! Czy Ty mu pozwolisz!?
  Sylwetka Mychajło Dudy ps. „Hromenko” zdumiewa:
  – Od 1937 członek OUN
  – w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland;
  – w UPA od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej;
  – od czerwca 1944 organizator UPA na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach;
  – od sierpnia 1945 Mychajło D. dowodzi sotnią „Udarnyky 3″ należącą do 2 kurenia „Udarnyky”;
  – 1947 sotnia Mychajło Duda przebiła się z Polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech;
  – w latach 1948-1949 członek Misji UPA;
  – 3 105.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium USRR

  • Właśnie zgłosiłem ten post, jeśli myślałeś że możesz pisać co chcesz i nie ma to konsekwencji prawnych to grubo się pomyliłeś

 30. Kubuś Puchatek

  Zionie z wpisów nienawiścią, a weryfikacja jak zawsze nastąpi po przeliczeniu głosów. Poza tym obdziargana rączka trzymająca smartfon i robiąca zdjęcia objazdowej grupce KOD-ziarzy świadczy, że ten wędrowny cyrk pod patronatem pani Małgosi K- B będzie funkcjonował i jeździł za Prezydentem aż do ciszy wyborczej. Ale to najlepsze świadectwo polskiej wolności i demokracji. Czasem jej nawet za dużo. We Francji i paru innych europejskich krajach byliby już dokładnie spałowani.

 31. Fajnie bylo poogladac elektorat pisiorski. Dawno sie tak nie usmialam.

 32. Niech Pan Prezydent Andrzej Duda żyje nam 100 lat!

 33. Ja osobiście bardzo dziękuję , wody u nas mało a Prezydent niby kończył prawo a mówi jak meliorant.Blich prawie podtopiony. Tak trzymać Prezydencie.

 34. Co to za twór ,,zadeklarowany przeciek” jaki prezydent taki pismak!!!

 35. Nawet grające nudna muzykę zespoły disco polo gromadziły więcej ludzi!Pewnie to będzie początek końca Adriana!Zenujace wystąpienie!

 36. hhaha srednia wieku niewielkego “tlumku” (max 150 ludkow) to grubo powyzej 60 lat , paru dzieciakow z ciekawosci hahaha . Pokazuje to kto go popiera . A w maju wyPAD 2020. Łowicz przeprasza za budynia !!!!

 37. Ale wstyd przed Ryśkiem!

 38. Ha ha ha. Patrząc na twarzyczki elektoratu – komentarz zbędny.

 39. Walduś poczęstował AD rozwodnionym mlekiem ?:)

 40. Tragedia,nawet nie zdawałem sobie sprawy ,ze w Łowiczu jest tyle osób rozumiejących inaczej.

 41. Ale tłumy były go zobaczyć cały rynek zablokowany Bielawska Zduńska Stanisławskiego nawet Podrzeczna powoli się blokowała
  Ale tak naprawdę około 150 pisowców przyszło