Biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial odwiedził dziś, 9 listopada, Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie.

Odwiedziny w placówce wpisały się w program wizytacji kanonicznej miejscowej parafii pw. Narodzenia N.M.P. Ksiądz biskup przybył do szkoły z dziekanem dekanatu głowieńskiego ks. Stanisławem Banachem i proboszczem ks. Andrzejem Wacławiakiem.

Uczniowie wystawili dla gości program artystyczny mówiący o tym, że każdy człowiek może zostać świętym. Po nagrodzonym gromkimi brawami występie, ks. biskup chętnie odpowiadał na pytania uczniów m.in. o swoją czapkę, liczbę guzików, samochód jakim jeździ i dlaczego został biskupem…
Na ręce dyrektor placówki Iwony Bartosiewicz przekazał obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II, wpisał wie też do szkolnej kroniki. Po błogosławieństwie i wspólnej fotografii, żegnany przez uczniów brawami, udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym.

O tym, co ks. bp miał do powiedzenia uczniom z Waliszewa i jak odpowiadał na ich pytania napiszemy w gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina”, a już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.