Niebieska, bardzo charakterystyczna dla tej części miasta kładka nad torami przy dworcu Łowicz Główny wkrótce zniknie z krajobrazu Łowicza.

Kładka nad torami PKP Łowicz Główny. Fot. M.Kucharski
Kładka nad torami PKP Łowicz Główny. Fot. M.Kucharski

Do końca miesiąca ma powstać tymczasowe przejście na peron nr 2 (peron 1 jest aktualnie nieczynny, odbywa się jego rozbiórka). Po uruchomieniu tego przejścia firma przystąpi do rozbiórki kładki, a później do budowy podziemnego przejścia pod torami.

Mniej więcej w tym samym czasie lub nieco później ograniczony zostanie dostęp do placu, który przez ostatnie 45 lat był dworcem autobusowym PKS. Plac ten ma być zapleczem budowy. Czy zorganizowane zostanie tymczasowe przejście na peron 2 od strony dawnego dworca PKS, jeszcze nie wiadomo. Decyzje mają zapaść w najbliższych dniach.

Jeśli nie będzie możliwości dojścia na peron 2 od tej strony, to będzie można na niego dostać się wyłącznie przez przejście, które już jest przygotowywane na wysokości drzwi prowadzących do budynku dworca – od strony peronów (tam, gdzie często do ogrodzenia są teraz przypinane rowery).

Jak to prowizoryczne przejście będzie wyglądało, w jaki sposób kolej stara się zapewnić na nim bezpieczeństwo – piszemy w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

4 komentarze

  1. Szkoda kładki złomiarze by zarobili kupę kasy

  2. Dobrze, teraz menele będą mogli spać w podziemiach bo w Łowiczu nie ochrony dworca tylko są pajace….

  3. Szkoda kładki!!!! A czy nie można jej zamontować na parkingu przed ratuszem?