Prawdopodobnie pod koniec stycznia zostanie zamknięty dla ruchu tunel kolejowy na ul. Arkadyjskiej w Łowiczu. Jego przebudowa, a zatem także całkowite wyłączenie z ruchu, może potrwać około 4 miesiące.

Przebudowa powstałej w latach 20. ubiegłego wieku konstrukcji, to dopiero początek zaplanowanych na najbliższe lata inwestycji, związanych z budową wiaduktu kolejowego i dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą.

Prawdopodobnie w połowie września czeka nas zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. 3 Maja.

Wiadukt wraz z infrastrukturą ma być gotowy do końca 2020 roku.

6 komentarzy

 1. mam nadzieję, że pomyślano o poszerzeniu tunelu tak aby dwa osobowe auta sie swobodnie mijały, to usprawniłoby ruch w mieście.

 2. Ciekawe? Czy UM Łowicz wniósł swoje uwagi do projektu remontu tunelu, może i dorzucił jakiś grosz, żeby zastosować np. monolityczną, długą przegrodę wzdłuż pylonu oddzielającego jezdnię od Zwierzyńca oraz zapobiegawczo-dodatkowo zastosować studzienkę z pompą o dużej wydajności na ewnentualność podsiąkania.
  Mam pewne wątpliwości, czy UM w Łowiczu wpadł na to przy tej okazji. Obym sia mylił!

 3. A co z zamknięciem jednej z dróg na skrzyżowaniu na górkach? O tym nic nie piszecie

  • Piszą a jakże piszą, że jest zamknięte ale nie wiedzą kiedy będzie remont zakończony. Może się okazać , że brak na razie dokumentacji projektowej a to wydłuża termin realizacji tak jak w przypadku mostu na Bzurze. Procedury postępowania włodarzy miasta są trudne do zrozumienia przez przeciętnego mieszkańca, ale przez te 12 lat juz powinniśmy do tego przywyknąć. Dużo obiecanek o projektach przed wyborami… w końcu ktoś to zrobi, nie sadzę jednak żeby ta ekipa bo pieniędzy z Unii zabraknie a i banki wstrzymają kredyty ..

 4. srdły muchy bedzie wiosna

  skurat

 5. Przebudowa w 2019 pewne?