Mieszkańcy Łowicza i Głowna, którzy kojarzą Władysława Jareckiego czyli „Francuza” powinni zapamiętać tę datę: w sobotę, 14 grudnia o godz. 20 w TVP 2 zostanie wyemitowany program The Voice Senior z jego udziałem.

Władysław Jarecki podczas jednego z występów nad zalewem Mrożyczka w Głownie. Fot. Archiwum NŁ i WG

The Voice Senior to nowy program TVP, którego emisja rozpoczęła się przed tygodniem. Biorą w nim udział osoby, których pasją jest śpiewanie. Gdy ich występ rozpoczyna się, jurorzy nie widzą twarzy wykonawcy, oceniają śpiew tylko na podstawie głosu. Wybierają osobę, której talent chcą szlifować.

Jurorami tymi są: wokalistka jazzowa Urszula Dudziak, piosenkarze Andrzej Piaseczny i Alicja Majewska oraz Marek Piekarczyk – wokalista i autor tekstów rockowej grupy TSA. Program prowadzą Marta Manowska i Tomasz Kammel. Pierwszy odcinek programu miał bardzo dużą oglądalność – prawie 3 mln widzów.

Władysław Jarecki urodził się w Łowiczu, ale od lat mieszka w Głownie. Jego biografia nadaje się na scenariusz filmowy. Z zawodu jest kominiarzem, ale śpiewanie jest jego wielką pasją. Wychowywał się w domu dziecka i jako chłopak marzył o tym, żeby mieć własną gitarę. Nie było go na nią stać i ukradł ją z ówczesnego domu kultury w Łowiczu, za co trafił na 3 lata do więzienia.

Nigdy nie brał lekcji muzyki. Jest samoukiem i spełnia się jako uliczny grajek, często występuje też na imprezach charytatywnych, dla osób biednych, starszych, samotnych. Znajomi pana Władzia uważają, że ma bardzo dobre serce, jednocześnie jest typem ekscentryka, kolorowego ptaka.

Pseudonim „Francuz” nadano mu prawdopodobnie na przełomie lat 60-70, gdy do Łowicza przyjeżdżały zagraniczne wycieczki, a on przyłączał się chętnie do nich, próbował udawać kogoś innego.

 

4 komentarze

  1. ASKSIĘŻAK

    Dawno temu “nasz Francuz” grał również na gitarze i śpiewał na jednej ze mszy w kościele Pijarów, co wówczas było wyjątkowe, w skostniałych strukturach Kościoła Katolickiego.

  2. Smutna historia 🙁 Panie Władku – 3mamy mocno kciuki 🙂 powodzenia !

  3. Kilka lat temu usłyszałem na placu w Głownie pod dębem głos Presleya, zszokowany pytam o co chodzi i dostaję odpowiedź – to nasz Pan Władek, po latach znów Go słyszę ale już w kultowym programie TV. Powodzenia!!!

  4. The Voice of Senior? Przecież Władek niejednego 20-latka, by do kąta zawiódł… Mega pozytywny gość. Chciałbym mieć Tyle energii w Jego wieku. “Francuz” – masz być Voice of Senior:)))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.