Od dziś, 1 lipca, rusza sezon na strykowskim zalewie. Z badań mikrobiologicznych przeprowadzonych przez Oddział Labolatoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wynika, że woda nadaje się do kąpieli. OKiR otrzymał tę informację w piątek, 28 czerwca.

fot. ljs

Od dziś bezpieczeństwa korzystających z kąpieliska i przystani strzec będzie 3 ratowników. Od strony ul. Legionów, czyli miejsca wydzielonego do kąpieli i plażowania, na wypoczywających czekają również urządzenia fitness oraz taras widokowy. Po przeciwnej stronie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. W tym roku zakupiono dodatkowo 3 nowe, 5-osobowe rowery wodne. Ceny w stosunku do poprzedniego sezonu nie uległy zmianie. Za wypożyczenie kajaka trzeba zapłacić 6 zł, a roweru wodnego – 10 zł. Obok na dzieci czeka plac zabaw, a na młodzież – skate park. Jest również altana.

4 komentarze

  1. Zatuszowanie problemu z konstrukcją dachu w Domu Kultury pozytywną informacją o czystej wodzie. I już nikt nie mówi o tym , że biblioteka zajęcia prowadzi w budynku stwarzającym niebezpieczeństwo dla dzieci tylko , ze jak dobrze że ratownicy będą pilnować glonów i bakterii.

  2. otóż to wędkarze nie zgodzili na spuszczenie wody całkowicie w celu oczyszczenia dna i mamy dobro wędkarzy

  3. przecież to jest śmiech na sali przecież tam to jest zupa ogórkowa tylko ze z wkładką rybną ale jak chcecie to się kąpcie toksyny są były i będą

  4. jak to możliwe nie dawno była zielona woda i tak szybko poprawiły się wyniki?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.