42 tys. m3 wody wypompowała pompa zamontowana w korycie Malinówki przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu.
 Jak powiedział nam burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński jest to ilość wody odpompowana tylko przez jedna pompę o maksymalnej wydajności 460 m3 na godzinę, pracuje ona tam z przerwami od wtorku 2 czerwca.

Wody w parku wyraźnie ubyło. Obecnie widać, że nie wydostaje się ona z kanału Malinówka. Burmistrz zapowiedział że woda będzie w dalszym ciągu odpompowywana, także z pozostałego terenu parku.

Place zabaw zanim zostaną udostępnione dzieciom zostaną przebadane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Po bardzo silnych opadach deszczu i burzy w środę 2 czerwca trzeba było zebrać spod drzew kilkanaście martwych młodych gawronów, które wypadły z gniazd. Ptaki trafiły do utylizacji.

Ogólnie nie zaleca się wchodzić do wody stojącej w parku nie osłoniętymi stopami.

Dzisiejszy poranny pomiar wysokości wody w Bzurze wykazał 400 cm, woda opadła w ciągu ostatnich dni, choć jej poziom utrzymywał  się na wodowskazie na poziomie 428 cm przez 2,3 i 4 czerwca. Wzrost wody zanotowano po środowej burzy.

(tb)

Komentowanie nie jest możliwe.