Komitet Wyborczy Wyborców Solidarni Łowicz nie będzie mógł wystawić Wojciecha Gędka w wyborach na burmistrza Łowicza. Z „przedwyborczej gry” wypadli też wszyscy kandydaci na radnych miejskich, których ten komitet zamierzał zgłosić we wszystkich 4 okręgach wyborczych w Łowiczu.

Przedstawiciele komitetu zbierali podpisy m.in. przy targowisku miejskim w Łowiczu. Wojciech Gędek pierwszy z prawej
Przedstawiciele komitetu zbierali podpisy m.in. przy targowisku miejskim w Łowiczu. Wojciech Gędek pierwszy z prawej

Żeby zarejestrować listę kandydatów w danym okręgu wyborczym (w Łowiczu są 4 okręgi) musiało każdą z nich poprzeć co najmniej 150 osób.

Po zweryfikowaniu podpisów pod wszystkimi 4 listami poparcia dla kandydatów KWW Solidarni Łowicz okazało się bowiem, że na trzech z nich jest ich zbyt mało. Na kolejnej podpisów była wystarczająca ilość, ale jednego z kandydatów nie było w rejestrze wyborców.

Tę ostatnią wadę komitet mógł, zgodnie z ordynacją wyborczą, usunąć i w piątek przedstawiciel komitetu został do tego wezwany, ale nie zgłosił się do komisji wyborczej.

Jak ustaliliśmy miejska komisja stwierdziła, że na listach poparcia powtarzają się te same osoby. Łącznie zakwestionowanych zostało około 100 podpisów.

O ile poparcie różnych list kandydatów na radnych jest możliwe, to poparcie tej samej listy kilka razy jest oczywiście niedopuszczalne. Ponadto poparcia mogły udzielić osoby będące w spisie wyborców jako mieszkańcy Łowicza.

Natomiast, żeby komitet mógł wystawić kandydata na burmistrza, musiał mieć zarejestrowane listy przynajmniej w połowie okręgów wyborczych (czyli w przypadku Łowicza przynajmniej w dwóch spośród czterech okręgów) – niezarejestrowanie list sprawiło, że Wojciech Gędek startować już na pewno nie może.

Na tę chwilę wiadomo, że o stanowisko burmistrza będą ubiegać się: Krzysztof Kaliński, Mariusz Siewiera, Jakub Wolski. Michał Sobczak oraz Paweł Kolas.

Zgłoszenia kandydatów na burmistrza przyjmowane są do północy 26 września. Teoretycznie możliwość takiego zgłoszenia ma również KWW Kukiz’15. Przedstawiciel takiego zgłoszenia jednak nie zapowiadał.

7 komentarzy

  1. Widzieli my dzisiaj pana giendka na staruwce z taczkami chłopina zwracał na siebie uwage bo przez szczekaczke prosił do swojego wehikułu wąsatego ale tyn pan nie chcial se pojezdzic na taczkach.Panie giendek zapraszamy do nas na bielaska tam pana lepiej dostrzeze prasa i obalimy niejedna flaszke detki.Wypic z celebryta młodym guciem to wyrożnienie!

  2. U chłopina się załamie, a co z taczkami okazuje się że sam na nich wyjechał

  3. szkoda troche,u nas na bielaskiej pan gendek zwany sitwa mioł powazanie myśleli my ze jak bedzie burmistrzem to bedzie weselej niż na naszej ulicy.panie wojtku pan sie nie smuci za 5lat pan wygra,łowicki lumpenproletariat pana popsze.głowa do gury!

  4. I BARDZO DOBRZE JEDNEGO UPOSLEDZONEGO UMYSLOWO MNIEJ ,TAKICH ŁOWICZ NIE POTRZEBUJE PANIE GĄDEK WRESZCIE PAN WIDZI CO LOWICZANIE O PANU SĄDZĄ WEŹ SIĘ PAN ZA INNE DZIEŁO MOŻE MALOWANIE W KOŚCIELE NP. W ŚW. DUCHY , POWODZENIA

  5. Mógł iść pod sklep monopolowy a tam 150 osób w kilka godzin by się uzbierało:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.