Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił dzisiaj, 29 listopada, listę zadań wybranych do realizacji przez głosujących w budżecie obywatelskim województwa łódzkiego.

Zdjęcie z Dnia Sportu w 2017 roku - już wkrótce zajęcia sportowe w tym miejscu będą się odbywały na profesjonalnym, nowoczesnym boisku!
Zdjęcie z Dnia Sportu w 2017 roku – już wkrótce zajęcia sportowe w tym miejscu będą się odbywały na profesjonalnym, nowoczesnym boisku!

Wśród zadań wybranych znalazła się budowa boiska wielofunkcyjnego przy II LO im. Mikołaja Kopernika i Zespole Szkół i Placówek Oświatowych WŁ w Łowiczu. Zostanie na ten cel przeznaczone 300 tys. zł (maksymalna możliwa kwota). W głosowaniu zdobyło ono 8664 punkty, co jest najlepszym wynikiem w subregionie północnym (powiaty: kutnowski, łęczycki, łowicki i zgierski).

To dobra wiadomość nie tylko dla uczniów tzw. „Medyka” ale dla wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic, bo boisko będzie – jak wszystkie zadania z budżetu obywatelskiego – ogólnodostępne. Powstanie w 2019 roku.

Projekt zgłosiła dyrektor szkoły Agnieszka Ruta-Kucińska, a w jego promowanie bardzo zaangażowała się szkolna społeczność.

Komentowanie nie jest możliwe.