„W zdrowym ciele zdrowy kręgosłup”, zgłoszony przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku projekt zajęć rehabilitacyjnych dla 45 seniorów, uzyskał 1.557 głosów i 38.790 zł dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok.

Marszałek Grzegorz Schreiber. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łodzkiego
Marszałek Grzegorz Schreiber. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łodzkiego

To jeden z siedmiu pomysłów, które w powiecie łowickim uzyskały dofinansowanie. Drugie miejsce z 1.478 głosami i 40.000 zł zajął projekt Stowarzyszenia „KGW – razem dla gminy Chąśno” na sporządzenie publikacji książkowej „Gmina Chąśno – historia pokoleń”.
40.000 zł otrzyma również projekt „To ma sens”czyli rehabilitacja dla 60 osób z terenu gmin Łowicz, Łyszkowice, Kiernozia i Nieborów – zdobył on 571 głosów.

Z mniejszą liczbą głosów i kwotami dofinansowania wybrane zostały także projekty: „Przez zamki i dwory województwa łódzkiego” (projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszewie – wycieczka dla uczniów i dorosłych), „Rekreacyjny pobyt w Uniejowie nad Wartą, między Łodzią a Koninem” (projekt Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Bielawy) i „Chata dla ptaka” (około 70 nowych budek lęgowych w parkach, skwerach orz terenach przy szkołach czy przedszkolach na terenie Łowicza).

4 komentarze

  1. koło gospodyń z chąśna to na produkcje bimberku dostało????

  2. to radość tylko dla 45 seniorów , a co dla pozostałych? Jeżeli ,,UNIWEREK,, to powinien odznaczać się mądrością i wizją a tego zabrakło. Dlaczego nie zaproponowano tężni solankowej z której skorzystali by wszyscy łowiczanie zwłaszcza przy wszechobecnym smogu panującym w Łowiczu. Połączone kwoty/ z kwotą funduszu obywatelskiego Łowicza, /dałyby realną szansę na wybudowanie takiej tężni ,co przy mądrych włodarzach miałoby szanse stać się zaczątkiem mini uzdrowiska wszak posiadamy też podziemne wody termalne, oraz tereny leśne przylegające do miasta.

    • Zawse można było swój projekt zgłosić, a potem zbierać głosy. Nic prostszego;) Połączenie budżetów jest nie możliwie, jakbyś trochę poczytał.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.