Nie do 13, jak początkowo planowano, ale do 23 kwietnia można zgłaszać propozycje inwestycji do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jest on realizowany po raz trzeci, ale z dużymi zmianami w stosunku do dotychczasowego regulaminu.

Marszałek Grzegorz Schreiber. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łodzkiego
Marszałek Grzegorz Schreiber. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego/lodzkie.pl

Po pierwsze, wybrane w tym roku inwestycje z założenia będą realizowane dopiero w 2020 roku. Do tej pory miały być gotowe jeszcze w tym samym roku, w którym były zgłaszane, w praktyce jednak częste były poślizgi. Zniesiony został też podział województwa na subregiony. Wszystkie zadanie inwestycyjne i remontowe znajdą się w jednej puli, z której wybierać je będą mieszkańcy całego województwa. Pozostałe zadania („nieinwestycyjne”) będą wybierane osobno w poszczególnych powiatach. Na zadanie zgłoszone do puli powiatowej będzie można otrzymać 5000 – 40.000 zł zł, te z puli wojewódzkiej 100.000 – 500.000 zł.

Łącznie przeznaczono na budżet obywatelski 8 mln zł, po 4 mln na pulę wojewódzką oraz do podziału na pule powiatowe.
Głosować będą mogli tylko pełnoletni mieszkańcy województwa, w terminie od 10 do 26 czerwca. Jedna osoba może głosować na jedną inwestycję w powiecie i jedną wojewódzką. Nie będzie głosowania on-line, jedyna możliwa forma oddania głosu to wrzucenie karty do urny w wyznaczonych do tego punktach. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone najpóźniej 3 września.

Spotkanie informacyjne na temat BOWŁ w Łowiczu miało miejsce 4 kwietnia, w budynku Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego.

 

Aktualizacja

W miniony piątek Zarząd Województwa Łódzkiego podjął dziś decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków do 23 kwietnia.

4 komentarze

  1. Zobaczymy jak nasza polityka wesprze indywidualne osoby przy podwyżkach cen prądu.

  2. Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozy wzrostu PKB Polski na rok 2019 z 3,5 do 3,8 procent, a także obniżył prognozę inflacji CPI do 2 procent. Rekordowo niski będzie także poziom bezrobocia. To kolejny dowód, że nasza polityka wspiera dynamiczny rozwój gospodarczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.