15 maja w Kutnie swoje święto obchodzili strażacy zawodowi i ochotnicy z całego województwa łódzkiego. W uroczystości brali udział czynni i emerytowani przedstawiciele straży z różnych jednostek, delegacje komendy głównej PSP i innych służb mundurowych, a także senatorowie Przemysław Błaszczyk i Maciej Łuczak, wojewoda Zbigniew Rau oraz przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Najpierw, w południe, uczestnicy modlili się na mszy świętej w kościele św. Wawrzyńca, a następnie przeszli w uroczystym pochodzie przez miasto. Główna część uroczystości została zorganizowana na Placu Piłsudskiego. Po wyniesieniu na masz flagi państwowej i odegraniu hymnu, złożeniu kwiatów przy pomniku i przemowach gości, rozpoczęła się część uroczystości szczególnie ważna dla PSP w Kutnie – nadanie tej jednostce nowego sztandaru.

Wręczono też awanse na wyższy stopień służbowy. Wśród awansowanych był komendant PSP w Łowiczu Arkadiusz Makowski, który od tego momentu jest młodszym brygadierem. Strażacy z Łowicza odebrali też honorowe odznaczenia – mł. kpt. Radosław Szymajda brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a st. ogniomistrz Roman Jaśniewski brązowy medal za długoletnią służbę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.