W związku z wprowadzeniem w części powiatu łowickiego strefy ochronnej ASF, prowadzone są działania profilaktyczne, w celu sprawdzenia, czy na tym terenie nie występuje wirus u dzików.

 

Władze samorządowe korzystają ze wsparcia 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Padłych dzików szuka 30 żołnierzy pod dowództwem st. sierż. Jacka Majewskiego.

Wczoraj prowadzono poszukiwania w okolicach Strzelcewa, dzisiaj Świeryża i Mastek. Będą kontynuowane jutro na terenie gminy Kocierzew Południowy, a pojutrze gminy Kiernozia.

Na razie informacje są dobre, nie znaleziono padłych dzików, co pozwala sądzić, że wirus na ten teren nie dotarł. 

Dzisiejszą akcję zakończono o godzinie 13, żadnego padłego dzika nie znaleziono.

 

25 komentarzy

 1. DZIENIKARSTWO NAJWYŻSZYCH LOTÓW, nawet nr brygady pomylony. Słuszne uwagi odnośnie wygladu ale ludzie odwalili kawał roboty w pełnym słońcu i upale. Trole natomiast siedzą wygodnie z dupa w klimie.

 2. Umundurowanie do poprawy a trolle z komentarzy do swoich…

 3. Powiem tak,wojsko jak wojsko ta formacja powołana została do pewnych zadań i nie powinno być dyskusji ale gdy widzę żołnierza który nosi mundur a jednocześnie na głowie ma cywilną bejsbolówkę to krew mnie zalewa,gdzie są przełożeni tych żołnierzy,że na to pozwalają.

 4. Zastanawia mnie jedno ,czy ci ludzie chodząc po lesie i polach nie przyczyniają się do roznoszenia choroby w inne miejsce . ,,Widać,, że akcja profesjonalnie zorganizowana i na ogromną skale , pewnie znajdą padłego dzika tam gdzie go wcześniej podrzucili . Rolnicy NAPRAWDĘ może spać spokojnie PREZES o was pamięta przecież w wybory tuż tuż.

 5. ta ,,zbieranina,, przynajmniej robi coś dla kraju a nie jak komentatorzy artykułu;)))) macie do nich problem??? a wstąpić do WOTu i się sprawdzić niż komentować nie znając co, jak, gdzie i po co WOT….pzdr;D

 6. Żenada.

 7. Co za różnorodność upierzenia. Każdy żołnierz na swój strój

 8. Dowódca to chyba ma gorączkę i jest mu zimno skoro żołnierze w pełnych mundurach idą na upał 30 stopni.

 9. Prywatna armia twardziela Antosia!Pewnie nadzoruje ich Misiek!

 10. I ta zbieranina ma stawić czoło Specnazowi? Wam kury szczać prowadzić!

  • Myślę, że śmiech byłby jeszcze większy jakbyśmy zobaczyli zdjęcie takiego bohatera internetowego jak ty. Tylko ignorant ocenia na podstawie wyglądu. W Afganistanie pastuchy w kożuchach wygrały z tym Specnazem.

   • Z regularnymi dywizjami zmechanizowanymi – tak. W wojnie afgańsko-radzieckiej nie było zmasowanego użycia wojsk specjalnych. Na pojedynczych kierunkach – tak i owszem , nawet z sukcesem radzieckich specjalsów.

   • Tyle, że zwalczanie jednostek specjalnych nie jest głównym zadaniem WOT-u i nie ma co z tego robić podśmiechujek. Patriotyzm i zaangażowanie może dać dobre efekty i co do tego nie ma wątpliwości. Natomiast wątpliwości są w przypadku tego jak określić powody takiego kpienia z żołnierzy. Czy bardziej wynikają z głupoty, może trochę zazdrości, że samemu nie jest w stanie się tam dostać czy po prostu jest to wspieranie potencjalnego przeciwnika? W miejscach gdzie ludzie szanują swój kraj nie ma takich postaw.

   • Nie ośmieszaj się ignorancie, widziałeś w jakim terenie działały wojska w Afganistanie? Góry, doliny, setki kilometrów niedostępnych i niezmapowanych jaskiń, brak infrastruktury. U nas masz teren płaski jak stół, wszytko widoczne jak na dłoni, parę nalotów i z weekendowych harcerzyków zostanie miazga.

   • Naprawdę fachowiec pełną gębą się odezwał. Wg takich znawców to najlepiej się położyć i nic nie robić. Każdy obszar ma jakieś swoje atuty, które można wykorzystać. W Syrii czy w Iraku teren wygląda inaczej niż w Afganistanie, a walki w niektórych obszarach trwały miesiącami. Poza tym nie mówimy o walkach na linii piechota – lotnictwo. Nowe konflikty asymetryczne mogą przebiegać w taki sposób, który nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zaangażowani i podstawowo przeszkoleni ludzie mogą się przydać.

 11. do tego się oni nadają, może coś znajdą

 12. Niech szukają na drzewach bo przecież w lubelskim albo na podkarpaciu dziki na drzewach wisiały bo świetnie się po nich poruszają A tak na poważnie to poczekajcie zaraz coś podrzucą w nocy i się zacznie JAAAZDA!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.