30 stycznia w szkole w Szczycie wójt Robert Pawlikowski poinformował rodziców, że  Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję wojewody łódzkiego oraz wyrok WSA w Łodzi, co oznacza, że uchwała Rady Gminy Oporów z 14 stycznia ubiegłego roku w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół i likwidacji Gimnazjum w Szczycie jest ważna.

Wójt Robert Pawlikowski (drugi z prawej) i Marcin Kraśkiewicz, przewodniczący rady (pierwszy z prawej) spotkali się z rodzicami uczniów ZS w Szczycie. Fot. D. Grąbczewska

Stwierdził, że w tej sytuacji prawnej nie ma szkoły, a gimnazjaliści powinni od następnego dnia chodzić do szkoły w Oporowie. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie, że mogą nie otrzymać świadectwa ukończenia roku szkolnego.

– Dwa dni po wyroku, 26 i 27 stycznia byłem zarówno w kuratorium oświaty, jak i u wojewody łódzkiego. Zostawiłem pismo, w którym pytam, czy możliwe jest dokończenie roku szkolnego przez gimnazjalistów ze Szczytu w tej placówce – informował na spotkaniu Robert Pawlikowski. – Odpowiedzi nie mam, ale zdaniem naszego prawnika istnieje zagrożenie, że jeśli dzieci nie przejdą do ZS w Oporowie, to mogą nie otrzymać świadectwa do następnej klasy.

Informacja zaskoczyła i zaniepokoiła rodziców. Pytali jak to możliwe, że decyzja o likwidacji Gimnazjum miałaby obowiązywać z dnia na dzień. Dzieci przez pół roku szkolnego chodziły do Gimnazjum w Szczycie, jeszcze 30 stycznia były w szkole, nauczyciele nie dostali wypowiedzeń, czyli normalnie pracowali. Dlaczego więc dzieci miałyby nie otrzymać świadectw? – dopytywali zaskoczeni rodzice.

Więcej o tym, czy uczniowie ze Szczytu będą mogli w dotychczasowej placówce dokończyć naukę czy zostaną przeniesieni do Oporowa – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Bi_Luska

    Spory budynek i co w nim będzie??? Lubimy rozwalać wszystko

  2. Bi_Luska

    Spory budynek i co w nim będzie??? Lubimy rozwalać wszystko

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.