Działania wpisujące się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gm. Stryków ruszyły pełną parą już w sobotę 12 stycznia. W niedzielę kolejne wydarzenia, których kulminacją będą koncerty i licytacje na Placu Łukasińskiego.

W sobotę w ramach WOŚP przed południem w szkołach w Dobrej i Koźlu rozegrano piłkarskie turnieje “Dzieci Dzieciom” a o godz. 17.00 wystartowały dwie imprezy muzyczne – w Swędowie koncert “Nie czuj się winny” dała orkiestra z parafii św. Marcina w Strykowie. z kolei w Domu Kultury w Niesułkowie  w koncercie “Niesułków dzieciakom” wystąpiły dzieci z zespołów Samosiejka i Kanon, zespół ludowy Lipkowianka oraz klub Nasza Ferajna. W czasie imprezy można było wesprzeć zbiórkę datkami do puszek wolontariuszy WOŚP, posilić się domowymi wypiekami lub plackami ziemniaczanymi, a także wziąć udział w losowaniu fantów. 

A oto filmy z fragmentami występów zespołów dziecięcych: 

 
 
Program 27 Finału WOŚP w Strykowie (i okolicach) na niedzielę 13 stycznia jest następujący:
 
od godz. 10.00 do 15.00 – Tor Łódź w Kiełminie – przejazdy z rajdowcami, licytacje jazd w fotelu pilota, voucherów na przejazdy “supersamochodami” lub pojazdami zabytkowymi oraz fantów. Pojawią się goście specjalni (kierowcy rajdowi m.in.Rajdowy Mistrz Polski Mikołaj Marczyk  czy pilot Krzysztofa Hołowczyca Maciej Wisławski).
o godz. 14.00 na Pl. Łukasińskiego wystartuje III “Bieg po zdrowie po Strykowie” – szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/293333444720789/
od godz. 17.00 – impreza plenerowa na Łukasińskiego w Strykowie – koncerty Iwony Węgrowskiej, Diwers Dance, Amoll Band, zabawa z DJ,  licytacje i inne atrakcje – WOŚPowy kramik. Szczegóły wydarzeni tutaj: https://www.facebook.com/events/1003971583122699/ 
o godz. 20.00 – światełko do nieba.  
Strykowski sztab WOŚP liczy 45 wolontariuszy. Tegoroczna kwesta prowadzona jest na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 

1 komentarz

  1. KONCERT IWONY WĘGROWSKIEJ SUUUPER

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.