Rada Gminy Bielawy na dzisiejszej sesji, 26 czerwca, udzieliła wotum zaufania, a następnie absolutorium za rok 2018, wójtowi Sylwestrowi Kubińskiemu.

fot. ljs

Głosowanie nad wotum zaufania, w którym „za” opowiedziało się 12 radnych, nikt nie był „przeciw”, a 2 radnych wstrzymało się od głosu, poprzedziły skrótowe przedstawienie raportu o stanie gminy za rok 2018 oraz jeszcze krótsza dyskusja na temat zawartości dokumentu. Choć ustawodawca dał także mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się na temat raportu, to w gminie Bielawy, podobnie zresztą jak w większości innych samorządów powiatu łowickiego, nikt z niej nie skorzystał.

O tym, że raport zawiera szereg informacji oczywistych, natomiast nie nakreśla rozwiązań na przyszłość mówił radny Adam Krysicki, co przez wójta Sylwestra Kubińskiego zostało odparte stwierdzeniem, iż o tym można przeczytać nie w raporcie, a w strategia rozwoju gminy.

Absolutorium za rok ubiegły wójt Sylwester Kubiński otrzymał jednogłośnie, głosowało za nim 13 obecnych na sali radnych. Ocenili oni, iż budżet  został wykonany prawidłowo, zaś jedyne uwagi skupiły się na konieczności podniesienia ściągalności podatku rolnego oraz podatku od środków transportowych, która w roku ubiegłym wyniosła odpowiednio: 88 %i 86%.

Więcej na ten temat w przyszłotygodniowym gazetowym wydaniu NŁ.

13 komentarzy

 1. W innych gminach radni są mądrzejsi,w gm.Bielawy włażą wójtowi w tyłek bez wazeliny.

  • a ja po prostu mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ci tzw. radni są doskonale zorientowani w przekrętach magistra Kubińskiego, bowiem w przypadkach tak dobrze zamaskowanej urzędniczej korupcji zorganizowanej – przestępczość gospodarcza!!! NAJCZĘŚCIEJ WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZĄ 🙂 kto wie, jakie wyjdą jeszcze na światło dzienne przekręty “królika” i przyjaciół 😉

   skoro tylko ja jedna wykryłam aż kilka ciężkich gatunkowo przestępstw ekipy “królika” & przyjaciół, ale najbardziej zbulwersował mnie zastosowany przez “królika” i przyjaciół SZANTAŻ względem mojej osoby, bym zaprzestała ujawniania przekrętów tej urzędniczej patologi, oczywiście szantaż trwa nadal, jednak radzę sobie z tym 😀

  • uświadomcie sobie skalę problemu — w Urzędzie Wojewódzkim w ŁODZI wszyscy wszystko wiedzą o tej korupcji dokładnie od 2017 roku i pozostają od 2017 całkowicie bierni, a na ich bardzo wysokie comiesięczne wynagrodzenia również łożą wszyscy Podatnicy – w tym i ja 🙂 Na stołku wojewody zasiada Zbigniew Rau mianowany “dobrą zmianę” i to on powołał w 2015 roku na stanowisko szefa organu zwanego ŁWINB (inspektorat budowlany) Ilonę Podwysocką, która jako organ II instancji wspólnie i w porozumieniu z organem PINB ŁOWICZ zatuszowała budowlaną samowolę na terenie posesji mojej sąsiadki..

   PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZA to wyższa szkoła “jazdy”.

 2. Ujawnijcie koszty dla Podatników Gminy wynikające z utrzymania tzw. radnych bezradnych, którzy tylko są i nic ponadto, bo jeśli osoba zasiadająca na stołku wójta UG uprawia od lat matactwo i złodziejstwo p-ko SP RP, to jak funkcjonuje tam ta.. tzw. RG????????

 3. należy przede wszystkim przypomnieć RG Bielawy, że wielu Rolników w gminie Bielawy, czy właścicieli ziemi rolnej płaci bardzo wysoki podatek rolny, bowiem jest on uwarunkowany klasyfikacją gleby, a w tej gminie są gleby klasy III-e, tzw.dobra ziemia! Taki podatek rolny, to nie są symboliczne kwoty – niejeden przewyższa roczną kwotę uposażenia radnego!

 4. wysłałam magistrowi Kubińskiemu Sylwestrowi drogą służbową oficjalne WEZWANIE DO DOBROWOLNEGO USTĄPIENIA Z ZAJMOWANEGO STOŁKA W UG BIELAWY, ponieważ zhańbił UG Bielawy uprawianą przez niego korupcją; ale gdzież on tam dobrowolnie ustąpi ze stołka (hihihi), skoro każdy kolejny miesiąc, to legalne wyciąganie kasy z budżetu SP RP na jego wysokie wynagrodzenie, czyli “dojenie” Podatników Gminy Bielawy trwa, tak jak trwa okradanie SP RP przez tego tzw. urzędnika oraz przyjaciół tego “urzędnika”, takich, jak mgr inż. Zofia Więcław – szefowa PINB ŁOWICZ. To pokazuje dobitnie, w jakim stanie jest cały Powiat ŁOWICKI-skorumpowane urzędy, skorumpowane organa – W TYM ORGANA ŚCIGANIA, jednak trzeba walczyć-nawet jeśli sprawa wydaje się beznadziejna, bowiem faktycznie to od Podatników/Mieszkańców zależy, czy korupcja zostanie ukrócona, czy nieee, to od Podatnika/Wyborcy/Mieszkańca Gminy Bielawy zależy, kto zasiada na stołku wójta w UG. Obserwuj i notuj!! bo.. czasem najmniejsza “pierdoła” przesądza całą sprawę 🙂

 5. Brawo Panie Adamie! Pokazał Pan jaki poziom intelektualny i merytoryczny w dyskusji reprezentuje wójt i przedstawiciel,delegat, izby rolniczej.Skoro tacy ludzie nas reprezentują na zewnątrz,mają dbać o nasze interesy to nie dziwi zapaść i katastrofalna sytuacja w rozwoju Gminy Bielawy! takie psl-owskie marionetki,udające ludzi mądrych i oświeconych-a daleko im do tego-mogą Panu co najwyżej podeszwy w butach czyścić.

  • “podatek od środków transportowych” – hm, dobry podatek nie jest zły, ale wyczuwam.. zagrożenie nałożenia podatku na rowerzystów 😉 bo te tzw. nawracające roboty drogowe, to przecież powtarzające się koszty!

   a może by tak coś dla Podatników, a nie tylko p-ko Nim.. wymyśliła SAMODZIELNIE tzw.Rada Gminy Bielawy, POBIERAJĄCA UPOSAŻENIE (ryczałt, czy jak to tam ustawodawca, lub tylko cwany urzędnik z UG Bielawy zwał) RÓWNIEŻ Z MOICH PODATKÓW?!

  • oczywiście, że najłatwiej jest wszcząć egzekucje i ściągnąć kasę, ale od kogoś!!! a nieee od siebie…….

   Ta tzw. Rada Gminy powinna podać się do dymisji razem z magistrem wójtem, bo poza pobieraniem ryczałtu tytułem bycia radnym.. nie strzela żadnymi sensownymi pomysłami naprawy “katastrofalnej sytuacji w rozwoju Gminy Bielawy”

 6. Iwona Michalak

  Droga, ale w utrzymaniu tzw. Rado Gminy, ja bez raportu wiem, ze stan Gminy Bielawy jest zły, ponieważ wiem, ze na stanowisku wójta tej gminy zasiada skorumpowany do szpiku kości urzędnik, dlatego moim zadaniem jest udowodnienie przed sądem karnym stawianych Kubińskiemu zarzutów korupcji, bo ten Kubiński jest tam TYLKO na stanowisku w UG (gmina to nie folwark prywatny Kubińskiego!!!!), a ja i moi Przodkowie zamieszkali na Sobockiej Wsi-przynajmniej 3 pokolenia!! przez całe życie uczciwie płacimy podatki w RP i w tej gminie!!! dlatego nie toleruję takich karykatur, jak Kubiński na żadnym stołku w żadnym urzędzie!!

 7. Iwona Michalak

  a.. gdzie schował się mgr wójt Kubiński, bo ja nie widze go, ani na foto, ani na załączonym filmie????

 8. Iwona Michalak

  mnie interesuje budżet za rok 2015 i 2016 i 2017 😀

 9. Iwona Michalak

  widać tzw. RG, jak większość tzw. urzędników i tzw.funkcyjnych z gminy Bielawy i niestety.. przede wszystkim z powiatu Łowicz 😀 jest zainteresowana głównie zyskami do własnej kieszeni (byle utrzymać się na stołku), skoro nie przeszkadza jej uprawianie korupcji przez mgr wójta Kubińskiego, co do którego urzędniczej osoby toczy się bardzo interesujące postępowanie w ….., a to daje podejrzenie, że tzw. RG doskonale jest zorientowana w machlojach magistra wójta UG Bielawy 😀

  To prawda, że w kupie siła, ale to KROPLA – nie “kupa” DRĄŻY SKAŁĘ 😛

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.