Funkcjonariusze policji ze Strykowa zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież siatki ogrodzeniowej, która miała uniemożliwiać zwierzętom wtargnięcie na autostradę.

Pomysłodawcą procederu miał być 33-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Mężczyzna na co dzień pracował w firmie, która montowała siatkę ogrodzeniową przy autostradzie. Pewnego razu stwierdził, że może na tym zarobić. W październiku tego roku skradł z miejsca składowania siatki pięć jej rolek. Potem postępował tak samo jeszcze dwukrotnie.

W grudniu zlecił kradzież siatki dwóm 19-letnim mężczyznom, również z powiatu zgierskiego. Niepokojącą sytuację zauważył jeden z pracowników firmy montującej siatkę. Zawiadomił on policję.

16 i 17 grudnia policjanci zatrzymali zarówno 33-latka, jak i obu 19-latków. Według ustaleń, mężczyźni skradli siatkę i słupki naciągowe warte łącznie około 13 tys. zł. Skradziony łup 33-latek sprzedawał.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 33-latek oraz jeden z 19-latków w przeszłości byli notowani za konflikty z prawem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.