Do dawnej willi Żabińskich na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego powrócił spektakl pt. „Tylko to, co zrobić należało”, za którego reżyserię i dramaturgię odpowiada pochodząca z Łowicza Agnieszka Wąsikowska.

fot. Magda Głowala

To teatralna instalacja dokumentalna opowiadająca historię domu Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w trakcie II wojny światowej ukrywali Żydów. Ich przejmujące losy mogą być znane szerszej publiczności za sprawą filmu „Azyl”.

Spektakl wyreżyserowany przez Agnieszkę Wąsikowską przenosi wydarzenia na powrót do willi. Widzowie zostają podzielni na dwie grupy: gdy pierwsza z nich jest na parterze, gdzie odbywa się część fabularna, przybliżająca losy Żabińskich, druga grupa udaje się do piwnicy, gdzie małżonkowie ukrywali Żydów.

Rezerwacji bezpłatnych wejściówek można dokonać po wysłaniu maila na adres: tylkoto.spektakl@gmail.com.
Najbliższe pokazy zaplanowano na: 16 października o godz. 17:00, 17 października o godz. 17:00 i 19 października o godz. 19:30, ale bilety na nie już zostały rozdysponowane.

Przez sentyment do rodzinnego miasta, Agnieszka Wąsikowska zapowiedziała jednak, że jeśli ktoś z Łowicza zdecyduje się wybrać na spektakl, to jest gotowa odstąpić mu bilety ze swojej puli. Poza tym warto też śledzić terminy pokazów w listopadzie.

fot. Magda Głowala

1 komentarz

  1. Brawo w końcu dziewczyna ktorej sie udało i na radna nie kandyduje ??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.