W okolicach Strykowa ujawniono składowisko odpadów samochodowych mogące zagrażać środowisku. Po sygnałach zaniepokojonych mieszkańców sprawie przyjrzeli się gminni urzędnicy, którzy sprowadzili na miejsce policję. 

fot. UM Stryków

Pierwsze czynności na miejscu 25 czerwca przeprowadzili pracownicy UM w Strykowie. Urzędnicy stwierdzili, że na jednej z posesji w Sadówce może odbywać się demontaż starych samochodów. Części samochodowe zastano na liczącym sobie ok. 3 m wysokości stosie i w częściowo wypełnionym wodą wykopie, gdzie ujawniono również pojemniki i bańki, w których mogła znajdować się benzyna lub oleje eksploatacyjne.

fot. UM Stryków

Jak poinformował nas z-ca komendanta KP Stryków Michał Koźmiński, policja wszczęła czynności wyjaśniające pod kątem wykroczenia prowadzenia działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia, co podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kto inny jest właścicielem posesji, a kto inny użytkownikiem terenu, na którym funkcjonuje składowisko.

Wczoraj, 27 czerwca, na miejscu pojawili się przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jak poinformował nas dyrektor Artur Owczarek, wyniki kontroli, na podstawie których dowiemy się, czy miały miejsce nielegalne praktyki, czy i jak wpłynęły na środowisko, znane będą najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia. Inspektorzy pobrali próbki wody, które zostaną przebadane na obecność metali i substancji ropopochodnych. Jeśli kontrolerzy potwierdzą przypuszczenia, wówczas winnym grozić będzie surowa kara pieniężna.

7 komentarzy

  1. a ile nakradł na autostradzie ile ludziom na wsiach ile razy policja zajmowała się nim i co nic w dupie ma wszystko kradł i będzie kradł nic mu nie zrobią

  2. Lepiej późno niż wcale

  3. KARWI CHODZI MI O TO ŻE BARDZO DOBRZE ŻE WEZMĄ SIE ZA TEGO WŁAŚCICIELA
    ŻE POLICJA SIE TYM ZAJEŁA

  4. Niech się wezmą za tych

  5. Pal licho jego “firmę”, która nie byla zgłoszona. Za to, że oleje itp. wywalał do tego dołka powinien dostać taką karę żeby do końca życia nie mógł się spłacić.

  6. BARDZO DOBRZE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.