Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał wyrok, w którym stwierdza, że wójt gminy Bedlno dopuścił się przewlekłego prowadzenia postępowania z rażącym naruszeniem prawa. Wymierzył wójtowi maksymalną grzywnę w wysokości 500 zł oraz 100 zł tytułem zwrotu kosztów na rzecz skarżącej.

Od 2 lat trwa spór o usunięcie warstwy żużlowej sprzed garażu OSP w Pleckiej Dąbrowie. Żużel został nawieziony w marcu 2017 roku, by woda nie zalewała garażu. Teraz woda spływa na niżej położony teren. fot. Dorota Grąbczewska

Z kolei Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Skierniewicach po raz drugi uchyliło odmowną decyzję wójta z 18 kwietnia 2019 r. o odmowie wydania decyzji zobowiązującej gminę Bedlno do przywrócenia stanu wody na działce w Pleckiej Dąbrowie koło strażnicy i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Takie decyzje sądu oraz SKO w Skierniewicach to efekt wieloletniej walki Honoraty P. najpierw z wójtem Krzysztofem Kołachem, a teraz z nowym wójtem Józefem Ignaczewskim. Chodzi o zalewanie jej działki po podniesieniu terenu przy strażnicy. Wykonano je po to, aby uchronić garaż OSP w Pleckiej Dąbrowie przed dostawaniem się wody.

Dlaczego wójt został ukarany i dlaczego w tej sprawie tak trudno o kompromis – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina. Bedlna, Oporowa i Pacyny oraz w wydaniu cyfrowym.

4 komentarze

  1. Iwona Michalak z Sobockiej Wsi

    SKO w Skierniewicach wspólnie z WUG Bielawy mgr wójtem Sylwestrem Kubińskim zajmuje sie zawodowo za pieniadze Podatników tuszowaniem budowlanych samowoli od 2015 roku, a śmiem trwierdzić, ze i wczesniej już parało sie tym bandziorskim procederem

  2. Iwona Michalak

    WSA nie powala logiką, ani SKO w Skierniewicach to mocno skorumpowany organ-członek mafii powiatu lowickiego

  3. Kowal zawinił, cygana powiesili.
    Kołach jak prorok, zawsze wszystko wiedział lepiej…

  4. Kwoty powalają

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.