W wietrzną i chłodną niedzielę 30 września zarządy kół PZW Łowicz i PZW Bełchów zorganizowały wędkarskie zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza.

Fot. PZW Łowicz
Fot. PZW Łowicz

Zawody odbyły się na zalewie za laskiem miejskim w Łowiczu. Wzięło w nich udział 30 wędkarzy, w tym jedna kobieta. Zawodników podzielono na 2 kategorie: młodzież do lat 18 i seniorzy.

– Ryby nie chciały tego dnia za bardzo współpracować, stąd dość niskie wyniki. Do siatek trafiały drobne płotki i leszczyki – relacjonuje Paweł Godos.

Zawody odbywały się na żywej rybie, co znaczy, że po zakończeniu zawodów ryby zostały zważone i w dobrej kondycji wróciły z powrotem do swojego środowiska.

W kategorii do lat 18 wygrał Kacper Sekuła, z wynikiem 1.330 g, drugi był Dawid Muras (335 g), trzecia – Weronika Kosman (320 g), czwarty – Mikołaj Muras (10 g). Cała czwórka reprezentowała łowickie koło.

W kategorii seniorów zwyciężył Marek Sobczak, z wynikiem 2.340 g (koło PZW Bełchów), drugie miejsce zajął Daniel Tartanus, z wynikiem 1.200 g (koło PZW Bełchów), trzecie – Marek Wróbel, z wynikiem 845 g (koło PZW Łowicz), czwarte – Wiktor Zakrzewski, z wynikiem 805 g (koło PZW Bełchów), piąte – Paweł Godos, z wynikiem 665 g (koło PZW Łowicz), szóste – Mariusz Stobnicki, z wynikiem 500 g (koło PZW Łowicz).

Kolejne zawody organizowane przez koło PZW Łowicz zaplanowano na 21 października. Będą to tym razem zawody spinningowe. Rozegrane zostaną także na zalewie za lasem w Łowiczu.

2 komentarze

  1. I obiecał że do wyborów dokończą utwardzać drogę na zalewie!!!

  2. Dziękujemy Panu burmistrzowi Za COROCZNE FUNDOWANIE PUCHARU.
    🙂
    a przepraszam to 1 raz od 12 lat?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.