Około 150 osób przybyło do Gminnego Ośrodka Kultury w Chąśnie na wspólny opłatek członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu gminy Chąśno oraz wychowanków Rolniczej Szkoły Zawodowej działającej przed laty w Mastkach.

W spotkaniu wzięli m. in. udział: były poseł na sejm Edward Gnat, szef struktur PSL w powiecie łowickim Paweł Bejda i wójt gminy Chąśno Dariusz Reczulski.

Szkoła rolnicza w Mastach, istniała przy Szkole Podstawowej, w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Dała ona wykształcenie rolnicze wielu mieszkańcom m. in. Mastek, Złakowa Kościelnego i Borowego, Wyborowa, Przemysłowa i Chąśna.

-To nasze pierwsze spotkanie w tak dużym gronie, od czasu zakończenia nauki, bardzo się cieszymy, jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi, że ktoś o nas pamiętał – powiedziała nam jedna z absolwentek szkoły. Radość była tym większa, że w spotkaniu wzięła udział była nauczycielka szkoły, przez trzy lata jej dyrektorka Maria Mostowska.

Osobą, która przypomniała sobie o absolwentach nieistniejącej szkoły i dała inicjatywę do zorganizowania spotkania był Ludomir Goździkiewicz, były poseł, działacz społeczny, ale też nauczyciel uczący w latach 60-tych ubiegłego wieku przedmiotów zawodowych w Rolniczej Szkole Zawodowej w Mastkach.

W czasie spotkania wystąpił z inscenizacją wigilii u Boryny zespół ludowy Ksinżoki.

(tb)

Komentowanie nie jest możliwe.