Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się dzisiejsza promocja publikacji związanej ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, która została zorganizowana w łowickim muzeum. “P.O.W. i rozbrojenie okupantów na Ziemi Łowickiej” w opracowaniu Zdzisława Kryściaka  to wspominania Stefana Cieślaka, który przed 100 laty dowodził akcją rozbrajania Niemców w Łowiczu i okolicach. 

Dyrektor Muzeum w Łowiczu Marzena Kozanecka-Zwierz i autor opracowania Zdzisław Kryściak.

Wspominania te były publikowane w przedwojennej prasie, ale ponieważ były mało znane i słabo dostępne, powstał pomysł na ich publikację. Początkowo miała ona mieć objętość 40 stron, ze zdjęciami i kopiami dokumentów rozrosła się do 75. Pomysłodawca opracowania zawarł w niej również rys historyczny oraz ciekawy, wojskowy życiorys Stefana Cieślaka.

Wydawnictwo zostało wsparte przez ŁOK, w ramach Małych Grantów, widnieje w nim także logo PTTK. Przewodnicy z łowickiego koła PTTK  licznie przybyli na promocję wydawnictwa, która została zorganizowana w sali wystaw czasowych muzeum, gdzie eksponowana jest wystawa “Drogi do Niepodległej”. Każda osoba, która przyszła na promocję otrzymała książkę.  

  

Komentowanie nie jest możliwe.