Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął dzisiaj, 22 marca, konkurs na świadczenie ratownictwa medycznego w całym województwie łódzkim. Od 1 kwietnia będzie się tym zajmowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego wspólnie z 11 placówkami medycznymi (wśród nich ZOZ w Łowiczu).


Całe województwo stanie się jednym okręgiem operacyjnym. Dla powiatu łowickiego oznacza to istotną zmianę, do tej pory (jeszcze do końca miesiąca) ratownictwem medycznym zajmuje się duńskie przedsiębiorstwo Falck A/S.

Zmiany wynikają z nowelizacji Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. O kontrakty z NFZ mogą się teraz ubiegać wyłącznie publiczne zakłady opieki zdrowotnej, podmioty z udziałem Skarbu Państwa (wynoszącym co najmniej 51% udziału) lub jednostek samorządowych.

Do tej pory województwo było podzielone na 20 obszarów operacyjnych obsługiwanych przez 10 podmiotów, w tym firmy prywatne jak Falck.

Liczba zespołów ratownictwa medycznego w województwie nieznacznie się zwiększyły – ze 100 do 105.

20 komentarzy

 1. Czy potrzebujesz finansowania osobistego i biznesowego lub inwestycyjnego, bez stresu i szybkiej zgody? Jeśli tak, skontaktuj się z nami już dziś, ponieważ obecnie oferujemy kredyty o doskonałej stopie procentowej na poziomie 2%. Nasze finanse są bezpieczne i bezpieczne. Szczęście naszych klientów jest naszą siłą. pożyczki w wysokości 5 000 € – 1 000 000 EUR USD i funty, dostępne teraz to pożyczki dla firm, osób prywatnych, domów, podróży i studentów itd. Więcej informacji na e-mail kontakt: dobsonquickloan@gmail.com

 2. W każdei karetce powinien być lekarz i ratownik.

 3. Jeszcze żeby tylko dojechali na miejsce w porę. W zeszłym roku karetka zatrzymała się na podjeździe u teściów, jak zapytaliśmy do kogo to okazało się, że ulica się zgadza, ale już miejscowość nie. Zamiast do Bednar przyjechali do Łowicza! Stali i nie wiem na co czekali,a czas uciekał, zmarnowali kilkanaście minut.

 4. “Jedzie karetka jedzie migają koguty……”

 5. U mojej mamy był ratownik medyczny lepszy od niejednego lekarza,także tym nie straszcie,dobrze że karetki będą na miejscu.A w szpitalu to mamy tylko dwóch lekarzy z prawdziwego zdarzenia,reszta zapomina ile bierze za dyżur 24-godz.i pacjentów ma gdzieś

 6. Za to że wszedł falck podzkiękujcie PO i kopaczowej ile było tragedi na początku tej istnienia tej firmy na kierowcę był przyjmowany po informatyce ze znajomością GPS a nie topografi ,niektórzy nadal tamtą zminę popierają

 7. Szanowni, po pierwsze szpital niczego nie przejmie, tylko musi to zorganizować Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. Nim z organizują odpowiedni tabor będzie bałagan. Jak zorganizują odpowiedni tabor też będzie bałagan. A potem do tego taboru wsiądą ci sami ratownicy medyczni, bo innych nie ma. Nie będzie tam lekarzy, bo praktycznie już mało który lekarz w ratownictwie się został. Będzie lepiej, albo i nie. Na pewno będzie dziwnie, bo znowu przechodzimy na pełną państwową opiekę.

 8. Nie raz widziałem jak sobie grilla palili przed budynkiem “Budowy”zamiast być w gotowości w razie wezwania

 9. Nareszcie, może w końcu dojadą na czas do wypadku i udzielą właściwie pomocy.

 10. Bo Duńczyk brał kasę. Tak jak markety są nie polskie. Wielka kasa wyjeżdża z Polski żeby bogacić i tak bogatych mądrali. Tak pozwolone od lat.

 11. Znów kierowcy karetek będą błądzić… 🙁

 12. Do Artur: nie bij piany bo nie wiesz jak bedzie

 13. POPIERAM LIKWIDACJE, GDYBY TE AUTA UMIALY MÓWIĆ, POWIEDZIAŁY BY ILE SETEK LITRÓW PALIWA UKRADLI KIEROWCY,W KOŃCU KONIEC ZE ZŁODZIEJSTWEM

 14. Danusiu no i jak to nazwalas papraki zostaną. To ze szpital przejmie karetki to dla nas myślę ze sie nic nie zmieni a z tego co wiem ratownicy i lekarze zostaja Ci sami :/

 15. I fajnie w tym Falku same papraki pracuja

 16. W wielu stacjach ratownictwa medycznego na terenie województwa łódzkiego nie będzie dostępny lekarz w karetce. To chyba brawo trzeba bić temu kto to wymyślił. Mam nadzieję, że mnie i mojej rodzinie nie dane będzie spotkanie tylko z ratownikiem medycznym. Ponadto ratownicy nie mają prawa wykonywać szeregu czynności, które są przypisane wyłącznie lekarzowi. Pozdrawiam.

 17. Dlaczego tak długo ta chora sytuacja trwała?