Zbiórka krwi, zorganizowana wczoraj, 30 czerwca, na Starym Rynku w Łowiczu, dawała możliwość pomocy jednemu z mieszkańców Łowicza. Jak się okazało wszyscy krwiodawcy oddali swoją krew na rzecz tej właśnie osoby.

fot. Czytelniczka

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi dowiedzieliśmy się, że podczas wczorajszej zbiórki zarejestrowało się 48 dawców, a 34 z nich mogło oddać krew. Wszyscy dawcy przekazali swoją krew na leczenie Pawła Filipka z Łowicza, który cierpi na niewydolność wątrobowo-nerkową.

Biorąc pod uwagę, że od każdego pobrano 450 ml krwi, łącznie udało się pozyskać ponad 15 litrów tego cennego dla ratowania życia płynu.

Jak się okazuje, grupa krwi nie jest ważna, bo nawet jeśli krew nie trafi do Pawła Filipka, to z pewnością pomoże innej osobie. W łódzkim centrum krwiodawstwa usłyszeliśmy, że zawsze podczas zbiórek mile widziane jest oddawanie krwi ze wskazaniem na konkretną osobę. Nawet jeśli nie będzie zgodności pomiędzy grupą krwi dawcy i biorcy, to krew z odpowiednią grupą trafi do chorego z wcześniej zgromadzonych zasobów. – Im więcej osób będzie oddawało krew, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się pozyskać krew określonej grupy – słyszymy w RCKiK w Łodzi.

Zbiórka krwi dla Pawła Flipka

Krew na leczenie mieszkańca Łowicza może oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa. Przy oddawaniu krwi należy podać następujące dane: Paweł Filipek, Wojewódzki Szpital im. dr. Władysława Biegańskiego w Łodzi, Oddział anestezjologii i intensywnej terapii – ośrodek pozaustrojowych technik wspomagania czynności nerek i wątroby.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.